صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > هنر و ادبیات > اولین تیزر فیلم دختر دانمارکی منتشر شد

اولین تیزر فیلم دختر دانمارکی منتشر شد

  - برگرفته از: مرکز حمایت از تراجنسی‌های ایرانی: محنا /
۲۰ شهریور ۱۳۹۴

این فیلم درباره زندگی لی‌لی البه اولین تراجنسی زن شناخته شده در دنیا است که در سال ۱۹۳۰ از دانمارک به آلمان سفر کرد تا جراحی تغییر جنس را انجام دهد. جراحی او در زمان خودش یک جراحی نوین بود و زیر نظر مگنوس هرشفلد، سکسولوژیست مشهور آلمانی انجام شد.
او در ادامه اقدام به پیوند رحم کرد تا بتواند به صور طبیعی باردار شود اما بدنش این جراحی را پس زد و پس از آن فوت شد

این فیلم اقتباسی از رمان دختر دانمارکی نوشته دیوید ابرشاف در سال ۲۰۰۱ است.

ادی ردمین بازیگر نقش لی‌لی البه، برنده جایزه بهترین نقش مرد در ۷۲امین مراسم گلدن گلوب است و با همراهی تام هوپر، کارگردان بینوایان در این فیلم ایفای نقش می کند همچنین لوسیندا کاکسان فیلنامه این اثر را نوشته است.
این فیلم در ابتدا با انتقاداتی مبنی بر اینکه چرا از یک بازیگر ترنس برای ایفای نقش در این فیلم دعوت نشده، مواجه شد. منتقدین عقیده داشتند یک بازیگر ترنس بهتر می‌توانست این نقش را ایفا کند. از سوی دیگر برخی منتقدین عقیده دارند ردمین با اجرای نقش لی‌لی البه می تواند یک اسکار دیگر را به راحتی از آن خود کند.

ادی ردمین در سال گذشته به خاطر بازی در فیلم تئوری همه چیز توانست جایزه بهترین بازیگر مرد را در مراسم اسکار و گلدن کلوب دریافت کند.
خودش می‌گوید برای اینکه بتواند در این نقش به خوبی اجرا داشته باشد با ترنس های مرد و زن بسیاری صحبت کرده و تحقیقات زیادی انجام داده است

دختر دانماکی قرار است ۲۷ نوامبر به صورت رسمی اکران شود

بیشتر بخوانید
مرد یا زن؟ تغییر جنسیت
تغییر جنسیت، بیش از آن‌که مشکل‌گشا باشد، مشکل‌آفرین شد
آرزوهای سوخته‌ی زنی مجرد
یکی از ما – آخر بازی
یکی از ما – ازدواج

 

ثبت دیدگاه