صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > آموزش > آگاهی جنسی بیشتر در میان جوانان آلمانی

آگاهی جنسی بیشتر در میان جوانان آلمانی

  - برگرفته از: دویچه‌وله فارسی /
۲۲ آبان ۱۳۹۴
جوانان آلمان با آگاهی بیشتری رابطه جنسی را شروع می‌کنند

براساس نتایج یک تحقیق تازه در آلمان، روشنگری عمومی در باره مراقبت‌ها و ملاحظات در روابط جنسی با موفقیت همراه بوده است. آموزش‌ها در مورد جوانان مهاجرتبار هم نتایج چشمگیری داشته است.

Deutschland Aufklärung 1997

رفتارهای جنسی جوانان آلمان نسبت به ۱۰ سال پیش تغییر کرده است. هایدرون تایس، مدیر “مرکز آگاه‌سازی در امور سلامتی و درمان ” آلمان در کنفرانسی رسانه‌ای که روز ۱۲ نوامبر در برلین برگزار شد، اعلام کرد که فعالیت‌های آگاه‌کننده‌ی مراکز آموزشی و خانواده‌ها با “موفقیت‌های چشم‌گیر” همراه بوده و نسل جوان را از درگیرشدن با پیامدهای منفی برقراری رابطه‌ی جنسی بدون استفاده از وسایل پیش‌گیری از بارداری و ابتلا به بیماری‌های عفونی حفظ کرده است.

این مرکز که فعالیت‌های خود را از سال ۱۹۸۰ آغاز کرده،‌تا سال ۲۰۰۵ تنها از جوانان آلمانی برای تهیه‌ی آمار خود در باره‌ی سکس، وسایل و شیوه‌های پیش‌گیری و آموزش در باره‌ی آن‌‌ها‌، نظرسنجی می‌کرد. ولی از ۱۰ سال پیش برای تهیه‌ی این گونه آمار، رفتارها و روابط سکسی جوانان مهاجرتبار را نیز مورد بررسی قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید: آموزش جنسی در مدارس آلمان

بر اساس تازه‌ترین گزارش این مرکز که “روابط جنسی جوانان در سال ۲۰۱۵” عنوان دارد، در حال حاضر تنها ۸ درصد دخترها و ۶ درصد پسرهای ۱۴ تا ۱۷ ساله، در نخستین رابطه‌ی جنسی خود از وسایل پیشگیری استفاده نمی‌کنند. در سال ۱۹۸۰، این رقم ۲۹ درصد پسران و ۲۰ درصد دختران جوان را شامل می‌شد.

آگاهی در باره‌ی پیامدهای منفی

به گفته‌ی تایس، اصولا نسل جدید جوانان آلمانی و مهاجرتبار، نسبت به نسل پیش تمایل کمتری به برقراری رابطه‌ی جنسی پیش از ۱۷ سالگی دارد. روند کسب تجربه‌ی جنسی در سن ۱۴ سالگی که در سال ۲۰۰۵ متداول بود، در سال ۲۰۱۵ متوقف شده است. این گزارش هم‌چنین نشان می‌دهد که دخترها زودتر از پسرها به کسب تجربیات جنسی دست می‌زنند. جوانان آلمانی پسر نسبت به هم‌سالان مهاجرتبار خود، بیشتر در این زمینه فعالند.

Symbolbild Jugendsexualität

در این گزارش هم‌چنین آمده است که آگاهی‌رسانی در مورد پیامدهای منفی برقراری رابطه‌ی جنسی بدون استفاده از وسایل پیشگیری که اغلب از سوی معلمان و والدین جوانان صورت گرفته، با موفقیت همراه بوده است. این امر به ویژه در مورد گروه‌جوانان مهاجرتبار صدق می‌کند.

به گفته‌ی تایس، در سال ۲۰۰۵ بیش از یک سوم پسران مهاجرتبار از بکاربردن وسایل پیش‌گیری خودداری می‌کردند. این رقم اکنون به یک دهم کاهش یافته است. ۲۰ درصد دختران مهاجرتبار نیز در سال یاد‌شده بدون استفاده از وسایل پیشگیری رابطه‌ی جنسی برقرار می‌کردند. این رقم اکنون به ۲ درصد رسیده است.

گزارش “مرکز آگاه‌سازی در امور سلامتی و درمان ” آلمان به‌طور کامل در سال ۲۰۱۶ منتشر می‌شود.

بیشتر بخوانید
بزرگ‌ترین یورش ضربتی پلیس آلمان علیه باند بردگی جنسی
بزرگ‌ترین یورش ضربتی پلیس آلمان علیه باند بردگی جنسی
طرفداران و مخالفان حجاب در مدارس آلمان
مالزی علیه اقلیت‌های جنسی - حق نشر Samsul Said
هدایت دانشجویان کوییر در مالزی
آگاهی‌رسانی به پناهجویان در آلمان درباره‌ی خطر ایدز
آگاهی‌رسانی به پناهجویان در آلمان درباره‌ی خطر ایدز

 

ثبت دیدگاه