صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > کوییر > جرمن گریر: تراجنسی های زن، یک زن واقعی نیستند!

جرمن گریر: تراجنسی های زن، یک زن واقعی نیستند!

  - برگرفته از: مرکز حمایت از تراجنسی‌های ایرانی: محنا /
۱۱ آبان ۱۳۹۴

CAMBRIDGE, CAMBRIDGESHIRE - JANUARY 26:  Germaine Greer speaks to students at The Cambridge Union on January 26, 2015 in Cambridge, Cambridgeshire.  (Photo by Chris Williamson/Getty Images)

جرمن گریر یک فمینیست موج دومی است و بیشتر به خاطر کتابی که در سال ۱۹۷۰ با نام “زن اخته” منتشر کرد مشهور شده است.

او به تازگی به خاطر اظهار نظر تند و رادیکالش درباره تراجنسی ها دوباره به تیتر اخبار تبدیل شده است.
او در تازه ترین اظهار نظراتش می گوید زنان تراجنسی نمی توانند یک زن واقعی باشند. او بیان کرده زنانی که قبلا جسم مردانه داشته اند چه جراحی کنند و یا نکنند در هر صورت یک زن نخواهند شد.

او می گوید: «بساری از زنان قبول دارند که تراجنسی های زن عمل کرده یا عمل نکرده از نظر ظاهر، صدا و یا رفتار شبیه زنان واقعی نیستند. من نمیخواهم بیشتر در این مورد صحبت کنم، این افراد (ترنس های زن) مساله و دغدغه من نیستند. چندین سال است که چیزی درباره ترنس ها منتشر نکرده ام»

همچنین به اعتقاد او کیتلین جنر به خاطر شهرت دست به این کار زده است به ویژه آنکه کیتلین جنر توسط مجله glamour به عنوان زن سال انتخاب شده است.
او می گوید: «این یک زن ستیزی کامل است که یک مرد بتواند اقداماتی را انجام دهد و از زنانی که زن متولد شده اند بهتر باشد. او فقط می خواهد در چشم باشد و مورد توجه عموم مردم باشد و سایر زن های خانواده جنر از این موضوع بهره گیری کنند»

این اظهارات گریر باعث شد تا بیانیه ای علیه او منتشر شود و از سخنرانی در دانشگاه کاردیف محروم شود. به اعتقاد دانشجویان این دانشگاه اظهارات گریر زن ستیزانه و تراجنسی ستیزانه بوده است و او حق ندارد در دانشگاه آن ها سخرانی داشته باشد.
اما مسئولین دانشگاه بیان کرده اند که این سخنرانی را کنسل نمی کنند زیرا آن ها می خواهند تمام دیدگاه ها شنیده شود.

فمینیست های رادیکال و کهنه کار سابقه اظهار نظرهای تند و شدیدی را بر علیه تراجنسی های زن دارند و این اولین بار نیست که یک فمینیست تراجنسی ها را خارج از دایره زن بودن می داند.

بیشتر بخوانید
اولین تحقیق اروپایی در رابطه با همجنسگرایی و ورزش
اولین تحقیق اروپایی در رابطه با همجنسگرایی و ورزش
پیشتازی کشور ایسلند در پذیرش اقلیت‌های جنسی
پیشتازی کشور ایسلند در پذیرش کوییرها
یکی از ما – فصل دوم – قسمت چهارم: زنی در قاب
یکی از ما – فصل ۲ قسمت ۴: زنی در قاب
حکم ترامپ در ممنوعیت خدمت تراجنسی‌ها در ارتش لغو شد

 

ثبت دیدگاه