صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > آموزش > هرگز به ارگاسم شدن تظاهر نکنید

هرگز به ارگاسم شدن تظاهر نکنید

نویسنده: Kristen Dold – برگردان از گلناز ملک   - برگرفته از: پروژه‌ی آموزشی گام قرمز /
۲۸ آبان ۱۳۹۴

ارگاسم تصنعی اتفاق می‌افتد. آن هم بسیار زیاد. درواقع تحقیقات نشان می‌دهند ۶۰ درصد زنان نمایش‌هایی مستحق جایزه‌ی اسکار میان ملحفه‌ها اجرا می‌کنند. با این که عموماً چنین برداشت می‌شود زنان جهت تقویت «ایگو» مردی که با او رابطه‌ی جنسی دارند، یا دمیدن به آتشِ بازی وانمود می‌کنند به اوج لذت جنسی رسیده‌اند، تحقیق اخیر دانشگاه تمپل نشان می‌‌دهد در ارگاسم تصنعی زنان عوامل دیگری هم دست‌اندرکارند. از میان آن‌ها ترس از آسیب‌پذیری، عدم اطمینان درباره‌ی مهارت‌ در سکس، و انتخاب ارگاسم تصنعی به عنوان ابزاری جهت افزایش برانگیختگی جنسی خود، برخی از این عوامل هستند. گرچه لاف‌زدن‌های گاه و بی‌گاه کم ضررند اما در این یادداشت دلیل می‌آورم که چرا باید ارگاسم‌های تقلبی خود را مهار، و پتاسیل حقیقی خود را جهت رسیدن به اوج لذت جنسی کشف کنید.

fakeorgasem

ترس از آسیب‌پذیری

وقتی زنی از نظر احساسی و عاطفی آماده نیست تا با شریک جنسی‌اش راحت و بی‌آلایش باشد، ارگاسم تصنعی راهی است که از صمیمیت جلوگیری می‌کند. برخی از دلایل آن این است که زن نگران است که به مرد بیش از حد وابسته شود، یا غرق شخصیت و دنیای او شود و بدین‌سان اختیار خود را از دست بدهد. دکتر ایوون فولبرایت نویسنده‌ی کتاب حرف‌های داغ جهت اغوای هر عاشق می‌گوید: «ارگاسم شدن مقابل کسی دیگر، آسیب‌پذیری و مخاطره‌ی عاطفی به همراه خود می‌آورد». ترس از طرد شدن یا خاطره‌ی مسایلی ناخوشایند از یک رابطه‌ی سابق هم ممکن است مانع شود زن خود را در رابطه‌ی جنسی رها سازد. فولبرایت معتقد است لازمه‌ی ارگاسم‌های معتبر و واجد شرایط «صادقانه تسلیم تجربه شدن و عدم نگرانی درباره‌ی قضاوت شدن» است. اما اگر مقابل رها شدن مقاومت داشته باشید تقریباً غیر ممکن است با شور و حالی واقعی به پیچ و تاب درآیید.

 چه‌طور بر آن غلبه کنید؟

دکتر دبی هربنیک نویسنده‌ی چون خوشایند است و مشاور سلامت زنان می‌گوید: «اعتماد و نزدیکی‌ای را که درون اتاق‌خواب نیاز دارید با گفت‌وگو خارج از آن افزایش دهید». او معتقد است صداقت و صراحت در ابراز آن‌که هستید، کلید رابطه‌ی جنسی بهتر است. با چیزهای کوچک شروع کنید: یکی از رازهایتان را به او بگویید یا خاطره‌ای شرم‌‌آور تعریف کنید، و وقتی از شما می‌پرسد مایلید شام را کجا بخورید به جای گفتن «هرجا باشه خوبه» جایی را انتخاب کنید. هربنیک می‌گوید: «مردان و زنانی که از لحاظ عاطفی به هم نزدیک هستند راحت‌تر می‌توانند درباره‌ی احساس‌شان درباره‌ی سکس – که آیا انقدر خوب است که به ارگاسم منجر شود- با هم صادق باشند». پیوند خود را در طول روز تقویت کنید تا وقتی چراغ‌ها خاموش می‌شوند راحت‌تر او را به «سمت چپ، کمی نرم‌تر، حالا تندتر» و درنهایت رها ساختن خود راهنمایی کنید.

تشویش

دکتر ویوین کَس نویسنده‌ی ارگاسم گریزان معتقد است برخی از زنان از این رو نمایش‌های تخت‌لرزان اجرا می‌کنند که مطمئن نیستند از این‌که چقدر طول می‌کشد تا به ارگاسم برسند یا برای رسیدن به آن به چه نیاز دارند. او می‌گوید: «آن‌ها در فیلم‌ها زنانی با ارگاسم‌های سریع و شدید می‌بینند و خیال می‌کنند این قاعده و معیار است». درضمن مردانی که پورن تماشا می‌کنند، یعنی اغلب مردان، به تماشای این‌که زنان در چند ثانیه از خودبی‌خود شوند عادت کرده‌اند و این به فشار بر زنان اضافه می‌کند.

چه‌طور بر آن غلبه کنید؟

فولبرایت می‌گوید درباره‌ی انتظارات‌تان صادق باشید و او را به همان سمت سوق دهید. یک پایان باشکوه همیشه اتفاق نمی‌افتد. براساس تحقیقی در دانشگاه شیکاگو تنها ۵ درصد از زنان همیشه طی دخول واژنی به ارگاسم می‌رسند درحالی که حدود ۳۵ درصد اغلب و یا هرگز ارگاسم واژنی را تجربه نمی‌کنند. در واقع شما و پارتنرتان لازم است کمی خلاقیت به خرج دهید. دکتر شارلین  مولینهارد، استاد روانشناسی بالینی در دانشگاه کانزاس می‌گوید: «تحقیقات نشان می‌دهند اغلب زنان به تحریک کلیتوریسی به شکل خودارضایی، تحریک از سوی پارتنر، یا سکس دهانی برای رسیدن به ارگاسم نیاز دارند».

اعتماد به نفس آمیزشی خود را با آشنایی بیشتر با لمس‌ها و احساساتی که شما را تحریک می‌کند بالا ببرید. وقتی تنها هستید خودارضایی، تخیلات جنسی یا استفاده از ویبراتور را امتحان کنید. زمانی که با پارتنرتان هستید مشقِ جنسی دیگری انجام دهید: در بدن یکدیگر (بدون قصد رسیدن به ارگاسم) صرفاً با هدف درک آن‌چه شما را تحریک می‌کند مکاشفه کنید. در این صورت می‌توانید به یکدیگر نشان دهید چه چیزی شما را به ارگاسم نزدیک می‌کند.

تقویت لیبیدو

براساس تحقیق اِرین کوپر، دانشجوی دکترای روانشناسی بالینی در دانشگاه تمپل، نفس‌های بریده‌بریده، ناله‌های بلند و سایر شیوه‌های تظاهر به ارگاسم، برای زنان محرک جنسی مهمی است. زنان در تحقیق او گزارش کرده‌اند که تقلید ارگاسم سطح برانگیختگی و حرارت سکس  را در آنان افزایش می‌دهد. به علاوه عقل سلیم می‌گوید اگر نشان دهید در آستانه‌ی ارگاسم هستید مرد تلاش بیشتری می‌کند تا شما را به یک پایان درست و موثق برساند.

چه‌طور بر آن غلبه کنید؟

شاید لازم نباشد بر آن غلبه کنید. هربنیک معتقد است اگر به توشه‌ی تجربیات جنسی‌تان اضافه می‌کند چندان ایرادی ندارد به شرطی که طرف‌تان بداند که همه‌ی این‌ها به‌خاطر او نیست، بلکه چیزی است که شما را تحریک می‌کند. با این‌حال اگر مایلید ارگاسم تصنعی‌ را کنار بگذارید هربنیک پیشنهاد می‌دهد با حرف‌های تحریک‌آمیز یا تصور ارگاسم شدن هنگامی که به آن نزدیک می‌شوید، سعی کنید چاشنی رابطه‌ی جنسی‌تان را زیاد کنید. با این‌که شبیه دستورهای روانشناسی عامه‌پسند به نظر می‌رسد، اما تخیل شور یک ارگاسم در ذهن‌تان (تصاویر، بوها و صداها) به شما کمک می‌‌کند به قله‌تان برسید، و آن‌وقت می‌توانید ارگاسم‌های تصنعی را به زنانِ بر پرده‌ی سینما واگذار کنید.

سکوت طلاست

حالا این را بشنوید: محققان دانشگاه سنترال لنکشایر و دانشگاه لیدز انگلستان اعلام کردند ۸۰ درصد زنان پذیرفته‌اند که صداهای لذت‌آلود را وقتی در می‌آورند که می‌دانند قرار نیست به ارگاسم برسند. در کمال تعجب زنان گزارش کرده‌اند در زمان‌هایی که به ارگاسم نزدیک‌ترند، مثلا هنگام خودارضایی یا وقتی سکس دهانی دریافت می‌کنند، ساکت هستند. پس چرا از سر بی‌علاقگی صدا درمی‌آورند؟ دکتر دایانا هاپر نویسنده‌ی غریزه‌ی جنسی سالم، سلامت شما این‌طور توضیح می‌دهد: «زنان می‌دانند پرسروصدا بودن در سکس عمق و شدت فیزیکی تجربه‌ی جنسی را برای شریک‌جنسی‌شان افزایش می‌دهد. این‌که می‌خواهید به او بازخورد صوتی بدهید خوب است اما اگر خودتان حقیقتاً لذت نمی‌برید به‌جای تولید صداهای ساختگی او را به سمت مسیر‌های مشخصِ از پیش برنامه‌ریزی‌نشده راهنمایی کنید. با کمک یکدیگر می‌توانید موسیقی زیبایی خلق کنید.

مردها هم به ارگاسم شدن تظاهر می‌کنند

فقط ما نیستیم. مردها هم ارگاسم تصنعی دارند. طبق نظر محققان دانشگاه کانزاس، یک‌چهارم مردانی که در تحقیق شرکت کردند گفته‌اند طی رابطه‌ی جنسی نمایش ارگاسم را اجرا کرده‌اند. دکتر شارلین مولنهارد نویسنده‌ی تحقیق می‌گوید اغلب مردان گزارش کرده‌اند که ارگاسم تصنعی به این خاطر بوده‌ که رسیدن به ارگاسم واقعی نامحتمل و یا بسیار طولانی می‌شده و سایر مردان خستگی، بی‌حوصلگی و ملال را دلایل تظاهر به ارگاسم اعلام کرده‌اند. نشانه‌های بارز آن چیست؟ مردان شرکت‌کننده در این تحقیق که ارگاسم تصنعی داشته‌اند می‌گویند با حرکت‌های سریع‌تر و شدید‌تر، انقباض ماهیچه‌ها یا خشک‌شدن، بیان این‌که به ارگاسم رسیده‌اند و با نمایش خستگی مفرط ارگاسم تقلبی خود را خلق می‌کنند. این تحقیق همچنین نشان می‌دهد که مردان اغلب وقتی شریک‌جنسی‌شان جذاب نباشد به او می‌گویند که تقلب و تظاهر کرده‌اند درحالی که زنان بیشتر وقتی به تصنعی‌بودن ارگاسم‌شان اعتراف می‌کنند که احساس کنند پارتنرشان نابلد است.

بیشتر بخوانید
همسرم در هنگام خواب هم به انزال می‌رسد
چرخه‌ی انگیختگی زنان در گفت‌وگو با آویشن
زنان و ارگاسم در گفت‌وگو با آویشن
از خاطره‌ی اولین ارگاسم
از خاطره‌ی اولین ارگاسم
لذت جنسی زنان
رسیدن به حق از مسیر آگاهی

 

ثبت دیدگاه