صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > هنر و ادبیات > معرفی پایگاه اطلاعات «سینمایی دگرباشان»

معرفی پایگاه اطلاعات سینمایی دگرباشان

  - برگرفته از: سازمان دگرباشان جنسی ایران: ایرکو /
۲۰ آبان ۱۳۹۴
Queer Movie Database-QMDB

وبسایت پایگاه اطلاعات سینمایی دگرباشان ​مدتی است ​راه‌اندازی شده است. در این مطلب سعی داریم این وبسایت را که ​به طور جدی به معرفی فیلم، سریال و دیگر رسانه‌های مرتبط با دگرباشان می‌پردازد،‌ به شما معرفی ‌کنیم.

www.qmdb.info

در ساخت وبسایت سعی شده تا در حد توان از وبسایت معتبر و معروف IMDB الگو برداری شود. دسته‌بندی اصلی مطالبی که در وبسایت معرفی می‌شوند به شرح زیر است:

2Profile-final

فیلم‌های مرتبط با همجنسگرایان مرد،

فیلم‌های مرتبط با همجنسگرایان​زن​،

فیلم‌های مرتبط با​مردان و زنان​ تراجنسی و تراجنسیتی،

فیلم‌های مرتبط با ​مردان و زنان​ دوجنسگرا،‌​

فیلم هایی مرتبط با مردان و زنان دوجنسگونه،

​فیلم‌های مستند، فیلم‌های فارسی‌زبان

و نماهنگ‌ها​.​

همچنین شما می‌توانید فیلم‌ها را بر اساس ژانر آن‌ها جستجو کنید. برای هر فیلم مطلب کاملی از داستان، جوایز، بازیگران، شناسنامه‌، آلبوم تصاویر و نقدهای مرتبط با آن منتشر می‌شود که به خوبی ​مخاطب را با فضای آن فیلم ​آشنا می‌کند.

هدف این وبسایت در گام اول ایجاد یک پایگاه داده در زمینه فیلم و سریال دگرباشان به زبان فارسی بوده ‌است. تا کنون پایگاه اطلاعاتی متمرکزی در این زمینه به زبان فارسی وجود نداشته است. همچنین این وبسایت در تلاش است فضای گفتگو درباره‌ی فیلم‌ها  و سریال‌ها رسانه‌های اجتماعی و تالارهای گفتگو ایجاد کند. این فضای گفتگو گذشته از بحث‌های جذاب فیلم‌شناسی می‌تواند کمک زیادی به شناسایی مشکلات زندگی دگرباشان کند. خانواده‌ها و افراد غیردگرباش می‌توانند به واسطه‌ی سینما، با مسایل و مشکلات دگرباشان آشنا شده و خود را در موقعیت‌های شخصیت‌های فیلم‌ها قرار داده و نقش خودشان را در پیدایش و یا تشدید مشکلات اجتماعی دگرباشان  بازشناسی کنند.

از شما دعوت می‌کنیم از این وبسایت بازدید نموده و جهت ارتباط بیشتر و دریافت مطالب مرتبط با فیلم و سریال دگرباشان به صفحه فیسبوک QMDB در اینجا بپیوندید.

بیشتر بخوانید
طرح منتخب سازمان اقدام آشکار جهانی
معرفی پایگاه اطلاعات سینمایی دگرباشان

 

ثبت دیدگاه