پاسخ مثبت است. به صورت تئوری ترنس های زن نیز می توانند صاحب یک رحم شوند، دوران بارداری را طی کنند و فرزند سالم به دنیا بیاورند
اما چیزی که باید بدانید این است که این انجام اتفاق نزدیک تر از چیزی است که تصور میکنید.

دکتر کارین چانگ مدیر بخش برنامه حفظ باروری در دانشگاه کالیفرنیا جنوبی در گفتگویی با بخش سلامت یاهو می گوید: «حدس من این است که پنج تا ده سال دیگر و شاید هم کمتر این اتفاق انجام شود»

دکتر کریستین مک گین یک جراح پلاستیک آمریکایی که در زمینه تراجنسی ها فعالیت میکند و همچنین مشاور فیلم دختر دانمارکی بوده، در گفتگویی با بخش خبری یاهو می گوید: «من فکر میکنم اگر بیمه ها این جراحی را پوشش دهند هر ترنس زنی بخواهد این جراحی را انجام دهد و صاحب فرزندی شود که خودش به دنیا آورده است»
مک گین که خودش نیز یک تراجنسی است اعتقاد دارد مادر شدن برای یک زن یک موضوع جدی و اساسی است و ترنس های زن نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

پیوند رحم در مرحله تحقیق و پژوهش برای زنان غیر ترنسی است که دچار مشکلات رحمی هستند.
یک تیم تحقیقاتی سوئدی از دانشگاه گوتنبرگ تا کنون نه جراحی پیوند رحم برای زنان غیر ترنس انجام داده که پنج مورد از آن ها توانسته اند تا پنج ماهگی بچه را حمل کنند و چهار مورد از آن ها توانسته اند فرزند را به دنیا بیاورند

پیوند رحم یک جراحی پرخطر و دارای ریسک بالا است و باید در سراسر دوران بارداری دارو هایی مصرف شود تا اهدای عضو پس نزند و همچنین ممکن است پیوند رحم آن ها را در معرض خطر عفونت قرار دهد. اما برای بسیاری از زنان و ترنس های زن این ریسک می تواند ارزشمند باشد.

اما هنوز مشکلاتی برای پیوند رحم در ترنس های زن وجود دارد از جمله فضای کافی لگن برای رحم، دهانه رحم، عروق مورد نیاز برای تغذیه رحم و انتقال جنین به رحم.

اما این ها بدین معنی نیست که اینکار نشدنی و غیر ممکن است
اکنون بسیاری از محدودیت ها برای بارداری در ترنس های زن برطرف شده است. اکنون با هورمون درمانی میتوان تستوسترون را سرکوب کرد و استروژن و پروژسترون مورد نیاز برای بارداری را تامین کرد.

دکتر چانگ می گوید: «امروزه پزشکی مدرن به ترنس های زن اجازه می دهد تا هورمون های مردانه را سرکوب کنند و هورمون های زنانه داشته باشند، سینه طبیعی داشته باشند و آلت تناسلی زنانه را به دست بیاورند که حس جنسی دارد. درست است که تفاوت هایی بین فیزیولوژی زنان ترنس و غیر ترنس وجود دارد اما میتوان از پس آن بر آمد»

حتی با وجود اینکه عروق های مورد نیاز برای تغذیه رحم وجود ندارد میتوان از یک رگ بزرگ مانند سرخرگ تهیگاه داخلی استفاده کرد و آن را به رحم متصل کرد.
دکتر چانگ میگوید این کار شدنی و ممکن است اما هنوز کسی انجام نداده است.
اگرچه ترجیح بر این است که رحم از طریق واژن پشتیبانی شود اما میتوان به جای آن از یک رباط در لگن استفاده کرد.

در حال حاضر بزرگترین مانع برای بارداری در ترنس های زن انتقال جنین به رحم است.
برای زنان غیر ترنس این کار از طریق واژن و گردن رحم انجام می شود اما از انجایی که تا کنون هیچ پیوند رحمی برای ترنس های زن انجام نشده است، اتصال واژن به گردن رحم نیز تا کنون انجام نشده است.
دکتر الیوت جاکوب یک جراح پلاستیک در منهتن آمریکا می گوید «به صورت تئوری اتصال این دو کار بزرگ و سختی نیست و ترس خاصی ندارد»

اما مشکل بزرگتری هم وجود دارد و آن هزینه های این جراحی است.
سازمان ملی پیوند اعضا در آمریکا می گوید پیوند رحم یک جراحی پر هزینه و گران است که حتی از پیوند قرنیه و یا پیوند قلب نیز گران تر است.
هنوز مشخص نیست قیمت واقعی پیوند رحم پس از خورج از فاز تحقیقاتی چقدر خواهد شد و آیا بیمه ها زیر بار پذیرش آن خواهند رفت یا خیر.
مگ گین می گوید: «این موضوع فعلا در دسترس عموم نیست و اگر شما ثروتمند باشید میتوانید این پیوند را انجام دهید»

چیزی که مشخص است جراحی پیوند رحم نزدیک تر از چیزی است که فکر میکنید و شاید تا چند سال آینده ترنس های زن نیز به راحتی بتوانند باردار شوند و فرزند خود را به دنیا آورند