صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > تن و روان > سکس چندبارش خوب است؟

سکس، یک بار در هفته کافی است

ماهان طباطبایی   - برگرفته از: مرد روز /
۱ بهمن ۱۳۹۴

couple-holding-hands-restaurant

کلمه سکس همواره با این جمله که «هر چه بیشتر، بهتر» همراه بوده است، برداشت عمومی که تقریبا در همه نقاط سیاره ما به نوعی مورد قبول قرار رفته است. رسانه ها نیز مدام از فوائد آن می گویند نظیر اینکه سکس بیشتر باعث سلامت روحی و روانی افراد می شود، سکس بیشتر باعث تحکیم روابط زناشویی می گردد و حتی موفقیت اقتصادی بیشتر می آورد و …

تا آنجا که حتی داشتن رابطه جنسی روزانه نیز به مخیله خیلی ها به عنوان رمز شادی و خشنودی عنوان می شود. اما مجموعه ای از تحقیقات جدید گویای این واقعیت هستند که با وجود اینکه تعداد دفعات بیشتر سکس می تواند مفید باشد ولی نکته مهم این است که این تاثیر مثبت آیا مرزی از رقم و تعداد دارد؟

یک تیم متخصص با بررسی  و دقت دوباره بر روی ۳ تحقیق مفصل که در برگیرنده ۳۰ هزار نفر بوده است متوجه نکته مهمی شده اند که تک تک تحقیقات فوق، آن را نادیده گرفته اند. ۳ تحقیق مزبور به طور مجزا، همگی به یک نتیجه گیری اولیه و مشابه رسیده اند مبنی بر اینکه هر چه سکس بیشتر باشد افراد احساس رضایتمندی بیشتری می کنند ولی اطلاعات دیگر در همان تحقیقات نشان داده است که داشتن یک بار سکس در هفته به همان مقدار شادیبخش و مفید است که افراد رابطه جنسی بیشتر از یکبار در هفته داشته باشند.

به تعبیر دیگر، داشتن سکس مدوام و منظم در حد یکبار در هفته برای خشنودی و ثبات روحیه و سلامتی و حتی پیوند زناشویی کافی است و بیشتر از ان تعداد، تاثیرمثبت بیشتری عاید افراد نمی سازد.

نتیجه گیری نهایی اینکه، با وجود تفاوت های زیاد بین افراد، سن، موقعیت زندگی، فرهنگ و با در نظر گرفتن کیفیت رابطه جنسی که بین زوج ها صورت می گیرد، تاثیر مقدار سکس یک حد مشخص بر خشنودی و سلامت انسان دارد. البته این نکته را هم فراموش نکنیم که همچنان دسترسی به سکس و ارضا جنسی منظم، مزیتش بیشتر از سکس کمتر است.

Is More Sex Always Better?
http://www.scienceofrelationships.com/home/2015/11/24/is-more-sex-always-better.html

Muise, A., Schimmack, U., & Impett, E. A. (2015). Sexual frequency predicts greater well-being, but more is not always better. Social Psychological and Personality Science. Advanced online publication.

۲Loewenstein, G., Krishnamurti, T., Kopsic, J., & McDonald, D. (2015). Does increased sexual frequency enhance happiness? Journal of Economic Behavior & Organization, 116, 206–۲۱۸٫

Dr. Amy Muise – Science of Relationships articles | Website/CV
Dr. Muise’s research focuses on sexuality, including the role of sexual motives in maintaining sexual desire in long-term relationships, and sexual well-being. She also studies the relational effects of new media, such as how technology influences dating scripts and the experience of jealousy.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Image source
http://www.medicaldaily.com/blurred-lines-not-always-genuine-most-women-want-more-sex-theyre-willing-admit-312732

 

  منبع: مرد روز
بیشتر بخوانید
انجام آزمایش اچ‌آی‌وی از زنان باردار
وضعیت شیوع هپاتیت در ایران
رکورد طلاق در ایران شکست
انتقاد دولت ویتنام از نمایش مجسمه‌های برهنه
انتقاد دولت ویتنام از نمایش مجسمه‌های برهنه

 

ثبت دیدگاه