صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > تن و روان > پنج دلیل سالم و علمی برای خودارضایی در مردان

۵ دلیل سالم و علمی برای خودارضایی

  - برگرفته از: مرد روز /
۳ بهمن ۱۳۹۴

143690204

خودارضایی همه تاثیرات مفید یک رابطه جنسی را ندارد. حتی تعداد اسپرم در حین خودارضایی با حالت زناشویی فرق دارد. شاید مطمئن ترین سکس ممکن باشد و خطر بیماری های مقاربتی نداشته باشد ولی استفاده مداوم از خودارضایی برای رفع نیاز جنسی، ممکن است تلاش برای دستیابی به شریک جنسی و به طبع آن، داشتن زندگی اجتماعی وسیعتر را مختل کند. خطر خونریزی درون آلت به خاطر خودارضایی های مکرر و خشن نیز محتمل است.

اما با این وجود دلایل زیادی نیز وجود دارد که خودارضایی را به قول دکتر Gloria Brame متخصص سکسولوژیست، بخشی از فعالیت سالم جنسی انسان ها ساخته است. به عبارت دیگر همانطور که مسواک زدن مدوام، باعث تمیزی دندان و لثه خواهد بود خودارضایی نیز به سالم بودن مسیر لوله های اطراف آلت تناسلی منجر خواهد گشت.

این هم ۵ دلیل مشخص برای انجام خودارضایی:

 پیشگیری از سرطان

یک تحقیق منتشر شده در استرالیا اعلام کرده است که مردانی که ۵ بار در هفته با سکس یا خودارضایی به تخلیه اسپرم  می رسند ۳۰ درصد کمتر از بقیه شانس گرفتن سرطان پروستان دارند. به نظر می رسد ضمن تخلیه اسپرم ها، مواد زائد و مسموم در بین لوله های اطراف مجرای ادرار نیز دفع می شوند.

استواری بیشتر آلت مردانه

در سنین بعد از جوانی، تمام ماهیچه های بدن به مرور زمان، ضعیف تر می شوند. اما تخلیه مداوم و هفتگی از طریق سکس یا خودارضایی، باعث تقویت ماهیچه های شکم، پهلو و مثانه خواهند شد که نقش تعیین کننده در ثبات و پایداری آلت دارند.

جلوگیری از زودانزالی

دکتر Brame معتقد است خودارضایی یک ساعت قبل از رابطه جنسی به شما قدرت کنترل بیشتری می دهد. اجرای این برنامه یکنفره معمولا دو دقیقه طول می شکشد. اگر سعی شود مدت اجرا را به ۳ دقیق افزایش دهید تمرینی برای کنترل ارگاسم خواهد بود. زمان رسیدن به اوج را هر چه بیشتر به عقب بیاندازید بر خودتان مسلط تر خواهید شد. به همان صورت برای هر مرد حدود ۵۰ بار تماس کافی است تا به رضایتمندی مورد نظر برسد که این عدد را نیز می توان از طریق مکث های پیاپی در حین اجرا، به دو برابر هم رساند.

بالا رفتن قدرت دفاع طبیعی بدن

پزشک متخصص هورمون درمانی دکتر Landa می گوید ارضا شدن باعث تنظیم هورمون کوریسول در بدن می شود. در باور عمومی هورمون کورسول علامت تنش و خستگی و عصبیت می باشد ولی وی می گوید تنظیم کورسول باعث بالا رفتن قدرت دفاع طبیعی بدن خواهد شد

باعث شادی و سرحالی می شود

ارگاسم قوی ترین داروی مخدر طبیعی است که با خود مقدار زیادی مواد شیمیایی نظیر دوپامین و آکسی تاسین در درون مغز ترشح می کند که تاثیرات شادی آور و لذتبخشی ایجاد می کنند. دکتر Brame می افزاید اسکن های تهیه شده از مغز یک معتاد که به مواد مخدر دست یافته است و مغز انسانی که ارگاسم داشته است خیلی شبیه هم هستند.

۵ Reasons You Should Masturbate Tonight

http://www.menshealth.com/sex-women/5-reasons-you-should-masturbate-tonight

Image Source

Beat It: 9 Ways Masturbation is Good for Your Health

  منبع: مرد روز
بیشتر بخوانید
انجام آزمایش اچ‌آی‌وی از زنان باردار
وضعیت شیوع هپاتیت در ایران
همسرم در هنگام خواب هم به انزال می‌رسد
آمیزش دو هم‌جنس مذکر

 

ثبت دیدگاه