صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > کوییر > تراجنسی‌هایی که کارتن‌خواب می‌شوند

تراجنسی‌هایی که طرد و کارتن‌خواب می‌شوند

  - برگرفته از: خبرگزاری هرانا /
۹ اسفند ۱۳۹۴

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت در میان کارتن‌خواب‌ها، افراد «دوجنسی» حضور دارند که به دلیل آنچه او «اختلالات جنسی» نامید، از خانواده طرد شده و مجبور به کارتن‌خوابی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از موج، رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران از غربالگری تعدادی از زنان کارتن‌خواب شهر تهران خبر داد و گفت: “پس از غربالگری صورت گرفته‌شده، مشخص شد که در میان کارتن‌خواب‌ها، افراد دوجنسه نیز حضور داشته و به دلیل اختلالات جنسی و طرد شدن از خانواده های خود مجبور به کارتن‌خوابی شده‌اند”.

فاطمه دانشور همچنین گفت: “بازرسان وزارت کار توجهی به کار کودکان نداشته و در مناطق حاشیه‌ای شهر تهران حضور پیدا نمی‌کنند”.

او بابیان این مطلب تصریح کرد: “در مناطق حاشیه‌ای شهر تهران و در نقاطی که کوره‌های آجرپزی دایر است، کودکان زیر ۹ سالی هستند که به کار مشغول بوده و به‌سختی کسب درآمد می‌کنند”.

وی افزود: “در این شرایط، مسوولان وزارت کار هیچ توجهی به کار غیرقانونی کودکان نداشته و این روند طی سال‌های گذشته تاکنون ادامه داشته است”.

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به درآمد اندک کودکان شاغل در کوره‌پز خانه‌های اطراف پایتخت اظهار کرد: “کارفرمایان بابت هر خشت در بهترین حالت مبلغی بیش از هزار تومان پرداخت نمی‌کنند و علاوه بر دستمزد اندک، هیچ یک از کودکان از شرایط بهداشتی مطلوبی نیز برخوردار نیستند”.

دانشور فقر را اصلی‌ترین عامل بازماندن کودکان از تحصیل دانست و اظهار کرد: “بسیاری از کودکان شهر تهران به دلیل اینکه باید کسب درآمد کنند از تحصیل بازمانده‌اند و متأسفانه در این رابطه نیز وزارت آموزش‌وپرورش همکاری خوبی با سازمان‌های مردم‌نهاد مشغول در این حوزه ندارد”.

وی با تأکید بر لزوم راه‌اندازی نهاد حمایتی ویژه کودکان اذعان کرد: “در شهر تهران به دنبال راه اندازی نهادی برای حمایت از حقوق قانونی کودکان هستیم و معتقدیم با به راه افتادن چنین نهادی، بسیاری از آسیب‌ها کاهش خواهند یافت”.

بیشتر بخوانید
اولین تحقیق اروپایی در رابطه با همجنسگرایی و ورزش
اولین تحقیق اروپایی در رابطه با همجنسگرایی و ورزش
پیشتازی کشور ایسلند در پذیرش اقلیت‌های جنسی
پیشتازی کشور ایسلند در پذیرش کوییرها
حکم ترامپ در ممنوعیت خدمت تراجنسی‌ها در ارتش لغو شد
پارلمان پرتغال قانون جدیدی را برای تغییر جنسیت تصویب می‌کند

 

ثبت دیدگاه