معرفی امیدوار.ن نویسنده‌ی کتاب‌«اقلیت‌های جنسی در حقوق کیفری»

نویسنده‌ی کتاب‌«اقلیت‌های جنسی در حقوق کیفری»
  - برگرفته از: انتشارات گیلگمیشان /
۱۲ اسفند ۱۳۹۴

کتاب‌«اقلیت‌های جنسی در حقوق کیفری» به زودی توسط انتشارات گیلگمیشان منتشر خواهد شد. متن زیر یادداشتی است که امیدوار.ن  مولف کتاب، در پاسخ به درخواست گیلگمیشان به منظور معرفی خود نوشته است.

1خیلی دور نیست که زندگی دوباره بر روی زمین را انتخاب کردم؛ حوالی ۲۸ سال پیش بود. درست همان روزهای آفتابی … راستش را بخواهید خیلی خاطرم نیست که آن روزها آفتابی بود یا نه؛ امّا در ذهن من هر چه روز است همه نو است و بهاری، زیبا و خوش نسیم.

هنوز دایره علمم آنقدر وسیع نیست که نظریاتم قابل تأمل و بحث باشد یا اصلاً فارغ از هر علمی و هنری کسی باشم که مردم مرا بشناسند. دختری هستم جوان و مانند هر جوان دیگری جویای نام. آن­طور که به من گفتند؛ خودم ایران را برای تولد و زندگی انتخاب کردم.

از همان کودکی نگاه متفاوتی به دنیای اطرافم داشتم. یادم هست از کلاس پنجم ابتدایی اشعار سهراب را می‌خواندم؛ و همیشه در درس تاریخ سوالات عجیبی به ذهنم می‌­رسید؛ و البته مقایسه­‌های عجیب­‌تر! از اینکه هرچیزی را بدانم و در هر بحثی سرک بکشم، نهایت لذّت را می­‌بردم. اعتراف می‌­کنم مانند دختران هم­‌سن و سال خودم فکر نمی‌­کردم و دغدغه­‌های آنان را نداشتم. خیلی زودتر از فهمم دنبال مطالعه و البته تجزیه و تحلیل مفاهیم جامعه­‌شناسی، سیاست و مذهب رفتم. شاید جذابیّت این مسائل و فوران نظریات راهگشا در ذهنم بود که علاقه­‌مند به رشته‌ی حقوق شدم. درسم را در دانشگاه‌­های ملّی ایران خواندم با عشقی هرچه فزون­تر و با دلی پرامید.

از امید گفتم؛ همان پرنده سبک­بال که بر فراز آسمانِ اندیشه پر و بال می‌­گستراند. براستی اگر امید نبود چه چیزی می­‌توانست جای آن­را پر کند؟ امید همان معجزه بزرگی‌ست که آدمی را به اینجا کشانده و قصد دارد تا منتهای سعادت به پیش برد. بادا که چنین بادا …/.

امیدوار. ن

دوم اسفند هزار و سیصد و نود و چهار- ایران/گیلان/رشت

بیشتر بخوانید
دیوید بوکل وکیل سرشناس حقوق کوییرها
خودسوزی فعال حقوق کوییرها در اعتراض به تخریب محیط زیست
اطلاعات جدید در مورد قتل سروش محمودی و مجید کیهان در کانادا
اطلاعات جدید در مورد قتل سریالی همجنس‌خواهان در کانادا
مالزی علیه اقلیت‌های جنسی - حق نشر Samsul Said
هدایت دانشجویان کوییر در مالزی
موضع‌گیری پارلمان اروپا علیه درمان اقلیت‌های جنسی

 

ثبت دیدگاه