صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > کوییر > دیدگاه ایران در جشنواره‌ی پراید استکهلم
برنامه‌ای در زمینه دشواری های زندگی دگرباشان جنسی و جنسیتی ایرانی

”دیدگاه ایران“ در جشنواره پراید استکهلم

  - برگرفته از: رادیو سوئد /
۸ مرداد ۱۳۹۵
از سمت راست به چپ، نادیا زبیحی و محمد اسمعیل نژاد Foto: Massood Qiam Radio Sverige

از سمت راست به چپ، نادیا زبیحی و محمد اسمعیل نژاد Foto: Massood Qiam Radio Sverige

سازمان دارما و مارتیا که در زمینه حقوق دگرباشان جنسی و جنسیتی در خاور میانه و سویدن فعالیت می‌کند در چارچوب هفته پراید استکهلم برنامه‌ی را در مورد وضعیت دگرباشان جنسی ایرانی در خانه فرهنگ استکهلم به راه انداخت.
موضوع برنامه‌ای زیر عنوان ”‌دیدگاه ایران“ بررسی دشواری های زندگی دگرباشان جنسی در ایران و سویدن بود. نادیا ذبیحی، از برگزار کننده گان این برنامه به رادیو سویدن گفت که هدف شان، توجه به مشکلات و دشواری هایی است که دگرباشان جنسی در ایران و به عنوان پناهجو در سویدن تجربه کرده اند.

محمد اسمعیل‌نژاد، پناهجویی همجنسگراست که یکی از سخنرانان این برنامه بود. وی در مورد وضعیت دشوار دگرباشان جنسی در ایران سخن گفت و از مجازات سنگین که برای این گروه وجود دارد انتقاد نمود.
اما پناهجویان دگرباش جنسی در سویدن با چالش‌ها و دشواری‌های زیادی در جریان روند پناهجویی نیز مواجه هستند. رادیوی سویدن پیش از این گزارشی از بدرفتاری با پناهجویان دگرباش جنسی در اقامتگاه های اداره مهاجرت داشت. نادیا ذبیحی، اکنون از چالش‌هایی حرف می‌زند که ناشی از اطلاعات کم و آگاهی نا‌کافی کارمندان اداره مهاجرت نسبت به شرایط زندگی پناهجویانی ست که از کشورهای شرق میانه، ایران و افغانستان می‌آیند.
در جریان جشنواره پراید استکهلم، که یک هفته ادامه دارد، انجمن‌ها، سازمان‌ها، هنرمندان و نهادهای مختلف مباحثی را در زمینه حقوق دگرباشان جنسی و جنسیتی به‌راه می اندازند. جشنواره پراید استکهم بزرگترین جشنواره دگرباشان جنسی در شمال اروپا به‌حساب می‌رود.

  منبع: رادیو سوئد
بیشتر بخوانید
تغییر شرایط عضویت در آکادمی نوبل توسط پادشاه سوئد در پی رسوایی جنسی
تغییر شرایط عضویت در آکادمی نوبل در پی آزار جنسی
افزایش تولدهای بدون ازدواج در اروپا
پارلمان پرتغال قانون جدیدی را برای تغییر جنسیت تصویب می‌کند
پنج دلیلی که سوئد بهترین میزبان جشن غرور اقلیت‌های جنسی اروپاست.
سوئد میزبان جشن افتخار یوروپراید

 

ثبت دیدگاه