صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > کوییر > دست از بغل کردن هم بردارید!!!
كارگر سرزمین عجایب کانادا به یک زوج همجنسگرا گفت :

دست از بغل کردن هم بردارید!!!

  - برگرفته از: گی هان /
۶ مرداد ۱۳۹۵

بازدید کنندگان می توانند تقریبا هر کاری در سرزمین عجایب کانادا انجام دهند: در یک ترن موج سواری کنند و با سرعت حرکت کنند٬ با یک آونگ اورانگوتان پایین بیایند، و یا از ارتفاع ٧٠ متر سوار بر یک صندلی سقوط آزاد انجام دهند. اما اگر شما همجنسگرا هستید و شریکتان را بغل کنید چطور؟ البته نه سریع و کاملا مشخص.

barrett-and-brandon2

بارت موریسون و برندن همیلتون ١٨ ژوئن به پارک تفریحی و شهر بازی واقع در شهر وان در نزدیکی تورنتو رقتند تا سالگرد «روز همجنسگرایان» را در «سرزمین عجایب کانادا»  جشن بگیرند که امسال توسط گروه پی فلک و یا شبکه ی والدین و دوستان دگرباشان و پراید تورنتو سازمان دهی شد.

موریسون گفت که «آنها در صف «رودخانه تنبل» منتظر بودند، و شریکش را در آغوش گرفت، مانند هر زوجی که در این شرایط این کار را انجام می دهد. ظاهرا فردی از این کار خوشش نیامد.» موریسون ادامه داد «یک کارگر شهربازی به آنها نزدیک شد و گفت که شکایتی از آنها شده است. این کارگر از آنها درخواست کرد که این کار را متوقف کنید و ما باید رفتارمان را کنترل کنیم چون این یک پارک خانوادگی است.»

برطبق گفته های سخنگوی پارک، سولا لیندو، مدیر اصلی پارک از این زوج عذرخواهی کرده است و اهمیت این اتفاق را به کارمندان پارک چندین بار تاکید کرده است. او گفت که «این کارمند در مورد سوال پرسیدن از آنها رفتار خوبی نداشته است زیرا او قادر نبوده که کشف کند ماجرا در واقع چه بوده است.»

موریسون ٣٧ ساله در یک مصاحبه گفت که «کل کاری که ما انجام دادیم در آغوش گرفتن همدیگر بود. این کار شبیه به این نبود که ما دستهایمان را روی شلوار هم بگذاریم و جنبه ی جنسی داشته باشد. آن فقط یک تماس طبیعی بود که هر زوج دیگری در پارک انجام می دهند.» او اضافه کرد: «جادویی که توقع داشتیم در سرزمین عجایب کانادا اتفاق بیفتد برای ما اتفاق افتاد. این اتفاق روز ما را خراب نکرد اما لکه ی تیره ای بر آن گذاشت.» موریسون گفت که «آنها همان زمان به او گفتند که ساکت شود، و این کارگر بی درنگ عقب رفت و عذرخواهی نمود.» اما طعم بدی از این اتفاق برجا ماند و آنها به نورم پیرتوشک مدیر پارک شکایت نامه ای نوشتند. بر طبق ایمیلی که موریسون نشان داد، آنها نیز پاسخی از مدیر پارک دریافت کردند که عذرخواهی کرده بود و اطمینان داده بود که تبعیض قابل تحمل نیست.

پیرتوشک برای مصاحبه مطبوعاتی روز سه شنبه آماده نبود، اما لیندوسخنگوی پارک «درخواست در آغوش نگرفتن» را حادثه ای جدا دانست و گفت که سرزمین عجایب کانادا به مدت ١٠ سال بدون هر مساله ای میزبان گروه پی فلگ بوده است.” لیندو گفت: «اما ما متوجه این حساسیت هستیم، و این مساله را جدی تلقی می کنیم و ما تبعیض در این پارک را تحمل نمی کنیم. این پارک دارای ۴٠٠٠ کارمند است که آموزش های حقوق بشری دیده اند.»

آن کریگتون، رییس پی فلگ شاخه ی تورنتو این حادثه را «دلسرد کننده و ویرانگر» نامید و مدعی شد که آموزش کارمندان پارک به اندازه کافی خوب نبوده است. او گفت: «کارمندان باید تحت یک سری آموزش های حساس قرار بگیرند تا آنها این مساله را درک کنند که اینجا کانادا است و مردم اجازه دارند که آزادانه علاقه خود را بروز دهند. آن بازدید کننده ی معترض ظاهرا دوست نداشته است که ببینند دو مرد همدیگر را در آغوش می گیرند که این مشکل اوست و این مساله نیازی به عکس العمل از سوی کارمندان پارک نداشت.»

موریسون ضمنا گفت که خشم و ناراحتی او از این مواجهه کاهش یافته است، و او هنوز معتقد است که او باید در این باره صحبت می کرده. «این یک مصیبت بزرگ است، و شبیه به این نبود که به ما حمله کنند با لگد بزنند. نکته این است که این اتفاق نباید از طرف کارمند یک شرکت بزرگ رخ می داد.»

  منبع: گی هان
بیشتر بخوانید
اولین تحقیق اروپایی در رابطه با همجنسگرایی و ورزش
اولین تحقیق اروپایی در رابطه با همجنسگرایی و ورزش
پیشتازی کشور ایسلند در پذیرش اقلیت‌های جنسی
پیشتازی کشور ایسلند در پذیرش کوییرها
ژن‌های کوییر، همجنس‌خواهی و گرایش جنسی
کشف ژن‌های همجنس‌خواه
حکم ترامپ در ممنوعیت خدمت تراجنسی‌ها در ارتش لغو شد

 

ثبت دیدگاه