صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > تن و روان > مرکز مشاوره‌ای برای جوانان درباره‌ی مسایل جنسی
در کابل

یک مرکز جدید برای مشورت‌دهی به جوانان در باره مسایل جنسی ایجاد شد

  - برگرفته از: هشت صبح /
۱۷ مرداد ۱۳۹۵

٨صبح، کابل: وزارت صحت عامه برای نخستین بار یک مرکز مشورت‌دهی در باره مسایل جنسی و تغییرات فزیکی برای جوانان و نوجوانان در کابل ایجاد کرده است.
این مرکز امروز چهارشنبه، در شفاخانه پنجاه بستر دشت برچی افتتاح شد. 
مقام‌های صحی می‌گویند که جوانان و نوجوانانی که با مشکلات تغییرات فزیکی و جنسی مواجه می‌شوند، به دلیل فرهنگ حاکم در جامعه نمی‌توانند برای رفع آن به داکتر مراجعه کنند.
ناجیه طارق، معین عرضه خدمات صحی وزارت صحت عامه، در مراسم افتتاح این مرکز گفت که در این مرکز، تمامی خدمات به صورت رایگان عرضه می‌شود. خانم طارق افزود که مشکلات تغییرات فزیکی و جنسی در میان جوانان و نوجوانان جدی است، اما آنان نمی‌توانند این مشکلات را با داکتر و یا والدین خود در میان بگذارند. وی تاکید کرد کسانی که در این مرکز برای رفع مشکلات‌شان مراجعه خواهند کرد، هویت‌شان محفوظ می‌ماند. ناجیه طارق می‌گوید: ‌«جوانان بیشتر حساس هستند و ما به‌خاطر این که حساسیت‌های فرهنگی را مدنظر گرفته باشیم، یک محیط قابل اعتماد را برای جوانان مساعد ساخته‌ایم. تمام مواردی را که روی آن بحث می‌کنند و سوال‌هایی را که می‌خواهند، جواب‌های‌شان را داشته باشند و خدماتی را که می‌خواهند مستفید شوند، بسیار به شکل محرمانه برای شان عرضه خواهد شد. جوانان می‌توانند اعتماد داشته باشند که محرمیت توسط کارکنان صحی حفظ می‌شود و می‌توانند در مورد تغییرات فزیکی و مسایل جنسی، صحت روانی، تنظیم خانواده‌ و صحت باروری از خدمات این محل مستفید شوند.»
هم‌چنین جوانانی که نمی‌‌توانند با مراجعه به این مرکز مشورت‌دهی مشکل‌های‌شان را حل کنند، می‌توانند به شماره ۱۲۰ تماس گرفته و از داکتران مشورت‌های لازم را دریافت کنند.

  منبع: هشت صبح
بیشتر بخوانید
نخستین عمل کامل پیوند آلت جنسی و کیسه‌ی بیضه‌‌ در ایالات متحده آمریکا
نخستین عمل کامل کیر و کیسه‌ی بیضه‌‌ در آمریکا
بقا به قیمت تن فروشی؛ ۶۴۰۰ کیلومتر پیاده روی نوجوان افغانستانی به مقصد اروپا
روایت کارگری جنسی نوجوان افغان در راه به مقصد اروپا
رخشانه، کودکی که قربانی سنگسار شد
آمار بالای آزار جنسی کودکان کار در افغانستان
آمار بالای آزار جنسی کودکان کار در افغانستان

 

ثبت دیدگاه