صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > تن و روان > ریشه‌های محتمل شیطنت‌های جنسی مردانه

ریشه 3 شیطنت جنسی مردانه

  - برگرفته از: مرد روز /
۲۶ شهریور ۱۳۹۵

427169-006c000000rg7gniaa1-thumb

1-  برای مردان، سکس های گذری و بی معنی، در حقیقت می تواند خیلی هم معنادار باشد

برای زنان، سیکل ماهانه شان، تضمین کننده قابلیت بارداری شان است. ولی مردان با انجام سکس است که از قابلیت مردانگی جنسی شان اطمینان حاصل می کنند. زنان با تولد فرزند یکی از با مفهوم ترین اعمال حیات یعنی قدرت تولید مثل را تجربه می کنند. تجربه ای که برای مردان امکانپذیر نیست. نزدیکترین تجربه مشابه که با حس تولیدمثل همسویی دارد سکس است.

2- تمایل مردان به دستیابی به سکس کم هزینه

مردان این قابلیت را دارند که به طور همزمان یک استراتژی برای تولید مثل را دنبال کنند. سرمایه گذاری زیاد بر روی یک رابطه پر هزینه که با داشتن همسر داشته باشند. تعهد به حمایت و همراهی و تقبل مسئولیت فرزندان را به عهده بگیرند. دوم، شانس به دست آوردن یک سکس بی دردسر برای مرد، همیشه دلپذیر است. این نوع رابطه ها نه تنها کم هزینه است بلکه انرژی عاطفی زیادی درخواست نمی کند. مهمتر از همه اینکه دلایل ارتکابش هم چیزی بیشتر از یک تخلیه جنسی نیست.

برای زنان که شیوه دستیابی به سکس و دلایل و نیازها و هزینه شان فرق می کند پذیرش رفتار مردان غیرقابل باور است چون از طریق شیوه اندیشیدن و ذهنیت خود، مردان را قضاوت می کنند. و رابطه جنسی شیطنت آمیز مردان  با زنان دیگر را خطرناکتر از آنچه هست برای خود جلوه می دهند. در صورتی که خیلی از مردان با وجود ارتکاب تجربه های جنسی بیرون از زناشویی، هیچ قراری برای ترک همسر و زندگی و استراتژی اولیه و اصلی شان ندارند.

مردان بعد از هر سکس، احساس خوبی از مرد بودن شان دارند. اعتماد به نفس شان بیشتر می شود. برای همین هر نوع سکسی با هر درجه از بی اهمیتی و حتی در حد خرید و فروش نیز به مردان احساس خوشایند جفت گیری می دهد.

3 – مردان همیشه با دیدن یک زن جدید هیجانزده می شوند

نظریه « کولریج افکت» در بین پستانداران بر این واقعیت تکیه می کند که موجود مذکر بعد از رابطه جنسی و رفع عطش میل جنسی، به محض حضور یک عضو مونث جدید، دوباره سر شوق می آید و این ماجرا بعد از فروکش شدن و از دست دادن علاقه جنسی به شریک قبلی، دوباره و دوباره برقرار می شود.

برای اولین بار Coolidge Effect در محیط آزمایشگاه با مشاهده یک موش نر و چندین موش ماده به طور مستند ثبت شده است. موش نر بعد از آمیزش با موش های ماده و وقتی که از تاب و توان افتاده بود و حتی نمی توانست جوابگوی موش های ماده درون فقس باشد به محض اضافه شدن یک موش ماده جدید به قفس،علاقه جنسی اش را بازیافت. موش نر با وجود بی میلی و با وجود در دسترس بودن موش های ماده ایی که قبلا با آنها سکس داشت فقط به موش ماده جدید رغبت جنسی نشان می داد.

در بخش بعدی بعد از آنکه به چند مورد دیگر از رفتار جنسی مردان اشاره می کنیم نگاهی خواهیم داشت به اینکه شیوه ها و انگیزه های شیطنت جنسی زنان چگونه است. بررسی که یکبار دیگر نشان می دهد دو شیوه قضاوت رفتار انسانها یعنی اشتباه طبیعی و اشتباه اخلاقی، در باره اعمال جنسی زنان قضاوت می کند.

Why Men Behave Badly: Causality vs. Morality

https://www.psychologytoday.com/blog/the-how-and-why-sex-differences/201106/why-men-behave-badly-causality-vs-morality

Image source
https://www.psychologytoday.com/blog/women-who-stray/201602/why-men-send-pics-their-junk

https://www.psychologytoday.com/blog/close-encounters/201410/6-myths-about-men-women-and-relationships

Coolidge Effect

  منبع: مرد روز
بیشتر بخوانید
انجام آزمایش اچ‌آی‌وی از زنان باردار
وضعیت شیوع هپاتیت در ایران
رکورد طلاق در ایران شکست
انتقاد دولت ویتنام از نمایش مجسمه‌های برهنه
انتقاد دولت ویتنام از نمایش مجسمه‌های برهنه

 

ثبت دیدگاه