صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > کوییر > سال‌های بی‌خبری
«همجنسگرایی و پرسش‌های کودکان»

سال‌های بی‌خبری

سحرگاه
  - برگرفته از: آرامگاه زنان رقصنده /
۳۰ شهریور ۱۳۹۵

cropped-tryit

تا وقتى که با این پرسش مواجه نشدم هیچوقت راجع بهش اینطور عمیقا فکر نکرده بودم و ذهنم رو درگیر خودش نکرده بود، بستر خانوادگى ما توى یک چهارچوب قرار داشت و هنوز هم ادامه داره. مرد و یا خانواده‌ش از زن خوششون میاد، بعد هم مراسم خواستگارى و ازدواج و بزن و بکوب. همیشه هم همین بوده و نه بیش از این. بنابراین سوالى که مى‌تونست توى دوران کودکى و یا نوجوانى من مطرح بشه، حتا به ذهنم هم ورود نکرد، تا الان که جهان و کشورهاى اروپایى پا رو جلوتر گذاشتند و ازدواج همجنس‌گراها رو قانونى معرفى مى‌کنند من تازه دنبال این بگردم که واقعا همجنس‌گرایى چیست!

مشکل در اینجاست که در کشور ما نه تنها هیچ تریبونى وجود نداره که به زبان ساده براى مردم از همجنس‌گرایى بگه، بلکه حتی سعى در انکار موضوع هم داره و هنوز عوام و اکثریت مردم به چشم یک مریض جنسى به این افراد نگاه مى کنند و از واژه همجنس‌باز  برای نامیدنشون استفاده مى‌کنند. در حالى که همجنس‌بازی تو یک لذت جنسى خلاصه میشه و میره اما همجنس‌گرا به هم جنس خود گرایش داره و قضیه عاطفیه.

امروز من از دوستان خودم که مادر هستند سوال کردم اگر روزى فرزند شما ازتون بپرسه همجنس‌گرا یعنى چى، چه جوابى میدید؟ به جرات مى‌تونم بگم بیش از هشتاد درصدشون بیان کردند تا جایى که بشه سعى مى‌کنند فرزندشون چیزى راجع به این افراد ندونه و کنترل مى‌کنند  چیزی نفهمه تا زمانى که خودش بزرگ بشه. اما آیا در زمانه‌اى که تکنولوژى حرف اول رو مى‌زنه و اخبار از سرتاسر دنیا با سرعت نور مخابره میشه، مى‌تونیم چیزى به این مهمى رو مخفى نگه داریم؟

خانواده من و هزاران خانواده مثل آنها خیال مى‌کردند و مى‌کنند صحبت از مسائل جنسى جزو خط قرمزهاست و اگر صورت مسئله پاک بشه همه چى حل شده است، ولى من فکر مى‌کنم اگه از همون کودکى و وقت بزرگ شدنم، پله پله جواب هر کدوم از سئوالهام رو از سمت خانواده دریافت مى‌کردم حالا در هزارتو و پیچ و خم سوالات گیر نمى‌کردم.

بیشتر بخوانید
یازده‌ نکته‌ی مهم در سکس با تراجنسیتی‌ها
یازده‌ نکته‌ی مهم در سکس با تراجنسیتی‌ها
آشنایی با جامعه‌ی تراجنسیتی
ما فمینیست کوییر هستیم
ما فمینیست کوییر هستیم
پرونده‌ی ویژه‌ی لذت جنسی زنان
پرونده‌ی لذت جنسی زنان در یک نگاه

 

ثبت دیدگاه