صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > اندیشه و فرهنگ > عروس نقاب دار مرموز تورنتو

عروس نقاب دار مرموز تورنتو

  - برگرفته از: شهروند /
۵ مهر ۱۳۹۵

عروس نقاب دار تورنتو هنرمندی است که طی4 ماه گذشته در تورنتو راه رفته است و نامه هایش را سطح شهر پراکنده کرده است. او در نشستی، به صورت کتبی و بدون کلام،  انگیزه هایش را از این اقدام اعلام کرد. هدف او از این کار بالابردن سطح آگاهی مردم نسبت به خشونت فیزیکی و جنسی و فهماندن این موضوع به قربانیان این خشونت هاست که آنها تنها نیستند.  این عروس نقاب دار که خودش یکی از قربانیان خشونت است می گوید که احساس تنهایی کردن در این موارد از هر چیز دیگری بدتر است. نامه های این عروس که در این مدت در سطح شهر پراکنده شده است از تجربیات شخصی اش از پیچیدگی  خشونت فیزیکی و جنسی در یک رابطه ی عاشقانه می گوید.

maskedbride

به نظر می رسد معتادان و افرادی که خشونت ها را اعمال می کنند بدشان نمی آمد که او را در این مدت دنبال کنند و او به آنها این اجازه را داده است. به عقیده او این افراد گاهی افرادی هستند که ما دوستشان داریم ویا به افرادی که ما دوستشان داریم نزدیکند و ما نمی خواهیم قبول کنیم که آنها از روی قصد این اعمال را انجام می دهند و بیشتر به خوبی هایشان توجه می کنیم، خوبی هایی که در پسشان سیاهی و زشتی است.

دلیل نقاب گذاشتن این است که این هنرمند می خواهد نماد افرادی باشند که خاموشند و شنیده و دیده نمی شوند و در معرض خشونتند. این هنرمند که نمی خواهد هویتش برای کسی آشکار شود در سکوت و تنها با نامه از مقاصدش می گوید و باعث شده است که توجه زیادی را درتورنتو به خودش جلب کند.  او می گوید که امیدوار است حضورش باعث شود انسان های قربانی خشونت این راه را ادامه داده و داستان های خود را فاش سازند و همه باید بدانیم که هیچ کسی از این رفتارها در امان نیست.

  منبع: شهروند
بیشتر بخوانید
جشنواره‌ی فیلم کن
خط تماس ویژه‌ی گزارش آزار جنسی در جشنواره‌ی کن
ناتوانی در برقراری ارتباط با زنان و انگیزه‌ی احتمالی مهاجم تورنتو
انگیزه‌ی احتمالی مهاجم تورنتو ناتوانی در ارتباط با زنان بود
استعفای عضو کنگره‌ی آمریکا به دلیل اتهام آزار جنسی
استعفای عضو کنگره‌ی آمریکا به دلیل اتهام آزار جنسی
محاکمه‌ی رییس‌جمهوری سابق پرو به اتهام عقیم‌سازی زنان
محاکمه‌ی رییس‌جمهوری سابق پرو به اتهام عقیم‌سازی زنان

 

ثبت دیدگاه