صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > تازه چه خبر؟ > شعارهای همجنسگرا‌هراس تیم ملی فوتبال شیلی را بی استادیوم کرد

شعارهای همجنسگرا‌هراس تیم ملی فوتبال شیلی را بی استادیوم کرد

  - برگرفته از: یورو نیوز /
۱۶ مهر ۱۳۹۵

فیفا، فدراسیون بین المللی فوتبال تیم ملی فوتبال شیلی را به دلیل شعارهای همجنسگرا هراسانه هوادارانش از بازی در استادیوم سانتیاگو محروم کرد.

در همین رابطه شیلی نمی تواند در ورزشگاه ملی خولیو مارتینس پرادانوس شهر سانتیاگو دیدار برابر ونزوئلا را برگزار کند. همچنین این فدراسیون باید ۵۹ هزار یورو جریمه پرداخت کند. فدارسیون هندوراس نیز همین مبلغ را باید بپردازد.

دبیرکل اتحادیه فوتبالیست های حرفه ای شیلی می گوید: « به نظرم جریمه ما بخاطر شعار دادن بخش معدودی از تماشاگرنماها بوده است و محکومیت کل فوتبال غیرمنطقی است. مشاهده شده است که کمتر از گذشته شاهد حضور تماشاگرانی از این دست در استادیوم ها هستیم. شعارهای ضد همجنسگرا تنها توانست عده قلیلی داده شده است. تعداد آنها آنقدر کم است اما با این حال متوجه هستیم که محدودیت های فیفا کاملا برای مبارزه با ضدهمجنس گرایی و تبعیض است. باید ابتدا فرهنگ استادیومها را تغییر دهیم.»

فیفا همچنین فدراسیون های فوتبال آرژانتین، برزیل و ایتالیا را به علت رفتارهای نژادپرستانه هوادارنش جریمه کرد و به فدراسیونهای این کشورها اخطار داده است در صورت تکرار این شعارها محرومیت سنگین تری در انتظار آنها خواهد بود.

https://www.youtube.com/watch?v=KUtt-iGrCRw

  منبع: یورو نیوز
بیشتر بخوانید
اولین تحقیق اروپایی در رابطه با همجنسگرایی و ورزش
اولین تحقیق اروپایی در رابطه با همجنسگرایی و ورزش
پیشتازی کشور ایسلند در پذیرش اقلیت‌های جنسی
پیشتازی کشور ایسلند در پذیرش کوییرها
ژن‌های کوییر، همجنس‌خواهی و گرایش جنسی
کشف ژن‌های همجنس‌خواه
حمله‌ی فیزیکی به یک همجنسگرای ایرانی در آمستردام
حمله به یک همجنسگرای ایرانی در غرب آمستردام

 

ثبت دیدگاه