صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > اندیشه و فرهنگ > بررسی ممنوعیت آگهی‌های تجاری با محتوای جنسی
وعده‌های که پیش از برگزاری انتخابات سپرده شده بود

بررسی ممنوعیت آگهی‌های تجاری با محتوای جنسی

  - برگرفته از: رادیو سوئد /
۲۷ مهر ۱۳۹۵

8410b8ca-107c-40e4-a822-2b6642564582

احزاب سوسیال دموکرات و محیط زیست قبل از انتخابات وعده سپرده بودند که آگهی‌های دارای محتوای جنسی را ممنوع کنند. اما تا کنون هیچ اقدامی در پیوند با این موضوع صورت نگرفته است. اکنون به نظر می‌رسد لزوم طرح چنین یک قانونی وجود دارد.
وزیر برابری جنسیتی، اوسا ریگنر، گفته است: من هیچ چیزی را مستثنی قرار نخواهم داد. اما از نظر قانونی دشواری‌های وجود دارد که روی آن بحث جریان دارد.

وی در پاسخ به این سوال که در جریان مبارزات انتخاباتی گفته بودید که قوانین را برای منع چنین آگهی‌های تغییر خواهید داد، ایا در این زمینه کاری انجام یافته است؟ گفته است: این موضوعی است که در نظر است با بخش های دخیل رویش صحبت کنیم. درضمن خوب خواهد بود که شرکت‌های آگهی دست به کار شوند و یک بخش مسئولیت‌ها را برعهده بگیرند، به نظر می‌رسد که در برخی موارد در بخش‌های که در پخش و تهیه آگهی‌ها دخیل هستند نیز در این زمینه کار و اصلاحات جریان دارد.

در اساسنامه انتخاباتی سال ٢٠١۴ حزب محیط زیست، تذکر یافته است که ” قانونی در برابر آگهی‌های جنسیی که نورمهای‌ جنسیتی را مراعات نمی کنند” باید ایجاد شود. حتا سوسیال دموکرات‌ها پیش از انتخابات ٢٠١۴ وعده سپرده بودند که آگهی‌های را که محتوای تبعیض‌آمیز جنسی دارند ممنوع کنند.

کلاره بیرگلُند، سردبیر نهاد سویدنی حامی زنان، که در زمینه تقویت موقعیت زنان در جامعه کار می‌کند. از اینکه در این زمینه تا کنون اقدامی صورت نگرفته است نا امید شده است. وی گفته است: این واضح است که میان بخش های مختلف دولت در این زمینه اجماع وجود دارد حتا احزاب محافظه کار نیز طرفدار چنین یک قانونی هستند.

کرینا اولسون، رئیس انجمن زنان سوسیال دموکرات گفته است که مشکل اگهی‌های جنسی فقط با ممنوعیت آنها حل خواهد شد.

  منبع: رادیو سوئد
بیشتر بخوانید
اولین تحقیق اروپایی در رابطه با همجنسگرایی و ورزش
اولین تحقیق اروپایی در رابطه با همجنسگرایی و ورزش
ولیعهد سوئد هم از آزار جنسی در امان نبوده است
ولیعهد سوئد هم از آزار جنسی در امان نبوده است
تغییر شرایط عضویت در آکادمی نوبل توسط پادشاه سوئد در پی رسوایی جنسی
تغییر شرایط عضویت در آکادمی نوبل در پی آزار جنسی
افزایش تولدهای بدون ازدواج در اروپا

 

ثبت دیدگاه