صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > اندیشه و فرهنگ > تبعیض جنسیتی حتا در تحقیقات دارو‌های پیشگیری از بارداری

توقف تحقیقات آزمایشی داروهای پیشگیری از بارداری مردان. دلیل:

تغییرات خلقی
برگردان از شراره یعقوبی   - برگرفته از: فمینیسم روزمره /
۱۲ آذر ۱۳۹۵

https-2f2fblueprint-api-production-s3-amazonaws-com2fuploads2fcard2fimage2f2658992f2015_2f04_2f16_2ffc_2feggsperm-9329a-900x300

بر اساس تحقیق جدیدی از دانشگاه ادین‌بورو، ممکن است مردان نیز بتوانند به‌طور موثر از دارو‌های هورمونی پیشگیری از بارداری استفاده کنند. این می‌توانست بدین‌ معنی باشد که دیگر نیاز نیست زنان به تنهایی این بار را بر دوش بکشند. اما قبل از اینکه از خوشحالی بال در بیاورید و قرص‌ها را به کناری بیاندازید، بد نیست بدانید که این تحقیق متوقف شد. دلیل توقف آن این بود که مردان دچار همان عوارض جانبی‌ای شده بودند که زنانی که از دارو‌های پیشگیری از بارداری استفاده می‌کنند، همواره با آنها دست به گریبانند.

بر اساس یافته‌های این تحقیق، تزریق داروی پیشگیری از بارداری به مردان نرخ موفقیتی برابر با ۹۶% دارد، درست مانند قرص‌های پیشگیری از بارداری که موفقیتی ۹۹ درصدی دارد. این تحقیق بر روی ۳۲۰ مرد ۱۸ تا ۳۵ ساله انجام گرفت. در این تحقیق، دو هورمون به آنان تزریق شد: پروژستوژن بمنظور کاهش تعداد اسپرم، تستوسترون برای کاهش تاثیر پروژستوژن (پروژسترون نیز تستوسترون را کاهش می‌دهد).

این مطالعه موفقیت آمیز بود تا اینکه ۲۰ نفر از این مردان ادعا کردند دچار مشکلاتی شده‌اند و در نتیجه تحقیق متوقف شد.

به نقل از این تحقیق: «از این ۲۰ نفر، ۶ نفر صرفاً بخاطر تغییرات خلقی ناشی از این داروها از ادامه انصراف دادند و ۶ نفر دیگر بدلیل یکی از موارد زیر: آکنه، درد یا حس ترس در تزریق اول، تپش قلب شدید، افزایش فشار خون و مشکلات نعوظ.» ۸ نفر دیگر بدلیل تغییرات خلقی از ادامه تحقیق انصراف دادند.

این علائم برای شما آشنا نیست؟

منبع: ویرال ویمن

بیشتر بخوانید
اولین تحقیق اروپایی در رابطه با همجنسگرایی و ورزش
اولین تحقیق اروپایی در رابطه با همجنسگرایی و ورزش
استعفای عضو کنگره‌ی آمریکا به دلیل اتهام آزار جنسی
استعفای عضو کنگره‌ی آمریکا به دلیل اتهام آزار جنسی
محاکمه‌ی رییس‌جمهوری سابق پرو به اتهام عقیم‌سازی زنان
محاکمه‌ی رییس‌جمهوری سابق پرو به اتهام عقیم‌سازی زنان
بیل کازبی به‌دلیل آزار جنسی متهم شناخته شد
بیل کازبی به‌دلیل آزار جنسی متهم شناخته شد

 

ثبت دیدگاه