صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > تن و روان > رابطه‌ی بهتر با والدین، رابطه‌ی جنسی بالغانه‌تر
بر طبق تحقیقات جدید

نوجوانانی که با والدین خود ارتباط بهتری دارند دیرتر به سمت سکس می‌روند

  - کارگاه خبر ژوپی‌آ /
۱۱ آذر ۱۳۹۵

رابطه جنسی با کاندوم

تحقیق جدیدی که در دانشگاه اراسموس روتردام در هلند بر روی سه‌هزار نوجوان دختر و پسر در طول دوسال صورت گرفته است، نشان می‌دهد که نوجوانانی که با والدین خود ارتباط بهتری دارند، دیرتر به سمت رابطه‌ی جنسی می‌روند.

این تحقیق همچنین نشان داده که رابطه‌ی خوب بین مادر و فرزند دختر نقش تعیین‌کننده‌ایی در سن شروع رابطه‌ی جنسی و همچنین رعایت سلامت جنسی در این فرزندان دارد. شدت این تاثیر در بین پدرها و فرزندان پسر کمتر است. آنچنان که در تحقیق آمده‌است، کمتر حضور داشتن پدرها و فرزندان پسر در کنار هم در خانه دلیل اصلی کاهش این تاثیر است.

فرزندانی که راحت‌تر با والدین خود درد و دل می‌کنند، درصد بالاتری را در استفاده از کاندوم و سایر وسایل پیشگیری و سلامت داشته‌اند. این فرزندان با احتمال بیشتری پس از سن ۱۶ سالگی به سکس رو می‌آورند.

این تحقیق اشاره‌کرده‌است نوجوانانی که در سن بالاتر از ۱۶سالگی اولین رابطه‌ی جنسی را برقرار می‌کنند، آگاهی بیشتری در استفاده از وسایل پیگیری و سلامت جنسی مانند کاندوم دارند. در هلند ۸٪ نوجوانان پیش از سن ۱۶ سالگی اولین تجربه‌ی جنسی خود را دارند. این درحالی‌ست که پسران دو برابر دختران احتمال برقراری سکس زیر سن ۱۶ سالگی را داشته‌اند.

منبع: NOS

  کارگاه خبر ژوپی‌آ
بیشتر بخوانید
وضعیت شیوع هپاتیت در ایران
ژن‌های کوییر، همجنس‌خواهی و گرایش جنسی
کشف ژن‌های همجنس‌خواه
جشن آزادی در همومونومنت Homomonument
Bevrijdingsdag op het Homomonument
زینب پیغمبرزاده و سوده راد
خشونت خیابانی علیه دو فعال حقوق بشر ایرانی در پاریس

 

ثبت دیدگاه