صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > اندیشه و فرهنگ > همه‌ی حق‌ها برای آقایان است

همه‌ی حق‌ها برای آقایان است

  - برگرفته از: فرارو /
۲۸ دی ۱۳۹۵

یکتا ناصر بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر در دهمین قسمت برنامه «آبان» که از آپارات پخش می‌شود، حضور پیدا کرد.

به گزارش خبرآنلاین، یکتا ناصر در گفتگو با برنامه «آبان» به تفاوت‌هایی که میان زنان و مردان در احقاق حقوق خود در جامعه وجود دارد، اشاره کرد و به انتقاد از آن پرداخت.

این بازیگر که به تازگی مادر شده است از تجربه شگفت‌انگیز مادر شدن گفت و تاکید کرد که بعد از به دنیا آمدن فرزند، مادر وارد دنیای تازه‌ای می‌شود. اخلاق خوب و انسانیت از اولین چیزهایی است که این بازیگر دوست دارد به فرزندش آموزش دهد.

ناصر در بخش‌هایی از این گفت‌‌وگو خواستار دادن حق‌ طلاق و تحصیل برابر به زنان شد. او با اشاره به اینکه زنان باید در دادگاه‌ها بجنگند تا حقی را که متعلق به آنان است، پس بگیرند، نسبت به این وضعیت به شدت انتقاد کرد. به اعتقاد این بازیگر دارنده سیمرغ جشنواره فجر، دورانی که زنان تنها بچه‌‌داری می‌کردند، گذشته است و باید حقوق مساوی با مردان برای آنها قائل شد. او در همین باره تاکید کرد که ترجیح می‌دهد به طور قانونی امتیازات بسیاری داشته باشد.

برنامه «آبان» برنامه‌ای درباره زنان است که به گفت‌وگو با شخصیت‌های زن معاصر در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و هنری،‌ ورزشی‌ و علمی و… می‌پردازد. این برنامه به کارگردانی مهرداد شاملو و بهروز داوودی و با اجرای آزاده نامداری روزهای شنبه روی سایت آپارات قرار می‌گیرد.

«آنتن استودیو» تهیه‌کننده، مهدیا عابدی سردبیر و کتایون کیخسروی نویسنده و مشاور رسانه‌ای برنامه «آبان» هستند.

  منبع: فرارو
بیشتر بخوانید
اولین تحقیق اروپایی در رابطه با همجنسگرایی و ورزش
اولین تحقیق اروپایی در رابطه با همجنسگرایی و ورزش
قانون رحم اجاره‌ای و اهدای سلول جنسی نداریم
قانون رحم اجاره‌ای و اهدای سلول جنسی نداریم
افزایش تولدهای بدون ازدواج در اروپا
اظهار بی‌اطلاعی ترامپ از پول پرداختی به ستاره‌ی پورن

 

ثبت دیدگاه