هدیه‌ی نوروزی کارگاه خبر زوپی‌أ - کتاب تاریخ‌نگاری گروه هومان
صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > تازه چه خبر؟ > افزایش درگیری والدین پیرامون سرپرستی کودکان

درگیری والدین درباره سرپرستی کودکان افزایش یافته است

  - برگرفته از: رادیو سوئد - رادیوی سویدن /
۲۹ بهمن ۱۳۹۵

 

عکس: Jessica Gow/TT

بر اساس یک تحقیق صورت گرفته، درگیری والدین بر سر مساله کودکان در ده سال اخیر افزایش یافته به گونه‌ای  که پرونده‌های  مرتبط با این مساله نسبت به سال ۲۰۰۶ با ۴۸ درصد افزایش همراه بوده است.

به گفته مونیکا فلدینگ، بازرس ویژه یکی از دلایل این مساله می‌تواند این باشد که امکان قانونی برای اینکه یکی از والدین بتواند به تنهایی سرپرستی کودک را برعهده بگیرد افزایش یافته است. بر اساس تجربه‌های روزانه او از کار در دادگاه مالمو، به همان نسبت که حقوق کودک در سوئد رشد کرده و دارای اهمیت بیشتر است، پرونده‌های مرتبط با درگیری والدین درباره سرپرستی کودک نیز افزایش یافته است. مونیکا فلدینگ دراینباره می‌گوید: البته به طور کلی زمینه ایجاد اختلاف در جامعه افزایش پیدا کرده، به گونه‌ایی که در اختلافات مالی و دارایی‌ها ما در ده سال اخیر با رشد ۲۹ درصدی مواجه بوده ایم.

برای حل اختلافی که والدین درباره سرپرستی کودک دارند پیشنهاد می‌شود ابتدا به کمیته رفاه اجتماعی برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنند. این مساله ممکن است بتواند به آنها پیش از آنکه بخواهند به دادگاه مراجعه کنند در حل اختلافشان یاری رساند.

این بازرس ویژه تاکید می‌کند که امروزه والدین زیادی وقت خود را در دادگاه‌ها  می گذرانند تا به اختلافشان درباره سرپرستی کودک رسیدگی شود. درحالیکه اگر پیش از دادگاه به کمیته رفاه اجتماعی مراجعه کرده باشند می‌توانند در آنجا از مشاوره‌های مختلفی در این زمینه بهره مند شوند و با کمک هم به حل مساله بپردازند.

بیشتر بخوانید
زنان عربستان حق حضانت محدود فرزندان را به دست آوردند
دریافت حق حضانت مشروط فرزندان توسط زنان سعودی
شهربانو امانی خبر از پانزده‌هزار کودک‌بیوه‌ می‌دهد
عضو شورای شهر تهران خبر از پانزده‌هزار کودک‌بیوه‌ می‌دهد
تعیین پانزده‌سالگی به‌عنوان حداقل سن قانونی برای ارتباط جنسی در فرانسه
تعیین پانزده‌سالگی به‌عنوان حداقل سن قانونی برای ارتباط جنسی در فرانسه
ازدواج کودکان
برای ازدواج، بزرگ و برای طلاق، کودک

 

ثبت دیدگاه