صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > آموزش > خبر از الزامی‌شدن آموزش‌های پیش از ازدواج

آموزش‌های پیش از ازدواج الزامی می‌شود

اعظم شامی   - برگرفته از: خبرگزاری جمهوری‌اسلامی: ایرنا: زنجان /
۴ اسفند ۱۳۹۵

به گزارش ایرنا، بشیر مقدمی روز سه شنبه در اولین جلسه تقسیم کار ملی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی استان افزود: دادگستری این استان از سال های گذشته به مقوله مهم آسیب های اجتماعی وارد شده است و این معاونت نیز مسائل مربوطه به این بخش را با جدیت رصد می کند.
وی اظهار کرد: اغلب زوجین به دلیل ندشتن مهارت های زندگی، در زندگی مشترک با چالش هایی مواجه می شوند و ارائه آموزش های لازم از سوی دستگاه های متولی امر به ویژه در دانشگاه ها امری ضروری است.
مقدمی افزود: بر این اساس دادگستری استان نیز از طریق سازمان های مردم نهاد به ویژه بنیاد کوثر، آموزش ها را به گروه های هدف ارائه می کند و علاوه بر آن از نظرات کارشناسان بهزیستی، روانشناسان و اساتید دانشگاهی نیز استفاده شده که بسیار ثمر بخش بوده است.
وی بیان کرد: این آموزش ها به مدت 6 ساعت گنجانده شده که 2 ساعت آن به آموزش های حقوقی و 4 ساعت دیگر آن به آموزش های مهارت های زندگی و روانشناسی اختصاص دارد.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان زنجان ادامه داد: تنها آموزش ها به مرحله پیش از ازدواج اختصاص ندارد، بلکه در زندگی زناشویی و حین اختلافات رخ داده نیز نتایج خوبی به همرا ه دارد.
وی ابراز کرد: ارائه مشاوره برای زوجینی که تصمیم به طلاق گرفته اند، نیز لازم و ضروری است چرا که در صورت داشتن فرزند این موضوع مشکلاتی را برای آنها ایجاد می کند و انجام این امر می تواند به بهبود وضعیت کمک کند.
مقدمی خاطرنشان کرد: با همکاری بهزیستی یکی از مهدهای کودک زنجان برای ملاقات والدین با فرزندان طلاق تعیین شده است.
مدیرکل بهزیستی استان زنجان نیز ادامه داد: برای کاهش و کنترل آسیب‌های اجتماعی در جامعه باید برنامه ریزی مناسبی داشت و بر این محور حرکت کرد.
محمد محمدی قیداری خاطرنشان کرد: این استان دانش آموز و دانشجویان زیادی دارد که در این میان آموزش های لازم می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار اثر گذار باشد.

بیشتر بخوانید
افزایش تولدهای بدون ازدواج در اروپا
مشت‌های زنان بر پیکر مردان
مثل ترامپ که از کاندوم استفاده نمی‌کنه،‌ نباشین
داستان همدم، یک اپلیکیشن موفق
داستان همدم، یک اپلیکیشن موفق

 

ثبت دیدگاه