هدیه‌ی نوروزی کارگاه خبر زوپی‌أ - کتاب تاریخ‌نگاری گروه هومان
صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > تازه چه خبر؟ > بازداشتی دیگر در یک پارتی شبانه در سپیدان

بازداشت ۱۴ دختر و پسر به خاطر شرکت در «پارتی شبانه» در سپیدان استان فارس

  - برگرفته از: بخش فارسی صدای آمریکا /
۱۳ اسفند ۱۳۹۵

عکسی از بازداشت دختران در مهمانی در ماههای قبل.

در حالیکه ایران روز پنجشنبه برای سالگرد درگذشت دختر پیامبر اسلام در ایران تعطیل رسمی است، مقام های امر به معروف در استان فارس از بازداشت ۱۴ دختر و پسر در یک مهمانی خبر دادند.

به نوشته خبرگزاری تسنیم، معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سپیدان از دستگیری ۱۴ دختر و پسر در یک پارتی شبانه در منطقه هماشهر این شهرستان خبر داد.

حمزه صدیق از مقام های محلی به این خبرگزاری گفته، «در شب شهادت حضرت زهرا(س) در منطقه هماشهر شهرستان سپیدان ۸ دختر و ۶پسر به همراه ۱۲ تا ۱۳ لیتر مشروبات الکلی در یک پارتی شبانه دستگیر شدند.»

مصرف الکل در ایران جرم است اما بتازگی پلیس، بسیج و نیروهای امنیتی برخورد با آنچه «پارتی های شبانه» را شدت بخشیده اند. تا کنون دهها نفر در تهران و شهرستان ها بخاطر مهمانی مختلط بازداشت شده اند.

هفته پیش عفو بین‌الملل در گزارش سالانه اش از اینکه افراد بخاطر شرکت در مهمان بازداشت می شوند و یا برای آنها حکم شلاق صادر می شود، انتقاد کرده بود.

برگزاری مهمانی با حضور دختران و پسران عمدتا فامیل و دوست در خیلی از جاههای ایران متداول است اما مقام های مذهبی و انتظامی آن را جرم می دانند و به محض اطلاع، افراد حاضر را بازداشت می کنند.

شهرستان سپیدان در شمال شهر شیراز قرار دارد و معمولا در روزهای تعطیل خیلی از شهروندان شیراز برای تعطیلات به این منطقه سفر می کنند.

 

 

بیشتر بخوانید
اقلیت‌های جنسی در اندونزی
اندونزی همجنسگرایی را یک اختلال روانی اعلام کرد
قانون و دادگاه
صدور حکم شلاق، تبعید و نگهداری از بیماران روانی
تجاوز زناشویی و لزوم بازنگری در قوانین
پروازی بدون همراه مرد

 

ثبت دیدگاه