صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > اندیشه و فرهنگ > خشونت‌های ناموسی، مشکل بسیاری از کمون‌ها

خشونت‌های ناموسی، مشکل بسیاری از کمون‌ها

  - برگرفته از: رادیو سوئد - رادیوی سویدن /
۱۶ اسفند ۱۳۹۵

دختران جوان زیادی با فشار خانواده‌ها برای ازدواج با مردانی که انتخاب خود آنها نیست روبرو هستند عکس: CLAUDIO BRESCIANI / TT

خشونت‌های ناموسی و پی‌آمدهای آن ازجمله مشکلاتی ست که بسیاری از کمون‌های سوئد با آن دست به گریبان هستند.

نمونه‌ای از این وضعیت، کمون‌های  منطقه‌ی اسکارابوُری هستند که در استان یوتالَند غربی قرار دارد. از ۱۵ کمون این منطقه، ۱۰ کمون در پاسخ به پرسش‌های شبکه ۴ رادیو سوئد در اسکارابوری، وجود چنین وضعیتی را تایید کردند.

درسال گذشته، درمجموع ۴۴ زن و دختر جوان به دلیل خشونت‌های ناموسی و فشار خانواده برای ازدواج اجباری، در این کمون‌ها مورد محافظت و مراقبت قرارگرفتند. بیشترین تعداد این قربانیان در کمون فالشوپینگ بود که شمارشان به ۱۶ زن و دختر جوان ‌رسید و به خانه‌های امن سپرده شدند.
کمون توُرِبودا دراین منطقه نیز زنان و دخترانی را مورد محافظت قرارداده است. مسئول امور درمان و مراقبت در این کمون، میکائل فالِکه از حزب مودرات به جدیدترین مورد که نجات دو دختر جوان از ازدواج اجباری بود، اشاره می‌کند.

او می‌گوید دختران جوانی هستند که در آستانه‌ی ویران شدن زندگی‌شان قراردارند. به نظر او باید بدون توجه به دلیل این وضعیت، خیلی فوری به نجات آنها از ازدواج با مردانی که خود نمی‌خواهند، اقدام کرد.

برای کاستن از خشونت‌های ناموسی و فشار خانواده‌ها برای ازدواج اجباری فرزندانشان و همچنین کمک به قربانیان این خشونت‌ها، در کمون‌های مختلف سوئد، اقداماتی به اجرا گذاشته شده و بودجه‌ی خاصی نیز از سوی دولت برای آن تعیین شده است.

بیشتر بخوانید
ثبت بیش از ۱۴۰۰ ازدواج دختربچه‌ها در سال گذشته در استان تهران
ثبت بیش از ۱۴۰۰ ازدواج دختربچه‌ها در استان تهران در سال ۹۶
ولیعهد سوئد هم از آزار جنسی در امان نبوده است
ولیعهد سوئد هم از آزار جنسی در امان نبوده است
تغییر شرایط عضویت در آکادمی نوبل توسط پادشاه سوئد در پی رسوایی جنسی
تغییر شرایط عضویت در آکادمی نوبل در پی آزار جنسی
افزایش تولدهای بدون ازدواج در اروپا

 

ثبت دیدگاه