صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > تازه چه خبر؟ > جریمه برای جاسوسی در اتاق‌خواب مشتریان
جریمه‌ی سنگین شرکت تولیدکننده‌ی ابزار جنسی برای:

جاسوسی در اتاق‌خواب مشتریان

  - برگرفته از: بخش فارسی صدای آمریکا /
۲۶ اسفند ۱۳۹۵

این شرکت از طریق اپلیکشن یکی از محصولات هوشمند جنسی خود با نام We-Vibe اطلاعات خصوصی مشتریان را بدون آگاهی آنها ذخیره کرده است.

در یک پرونده قضایی در آمریکا، یک شرکت تولید کننده ابزار و اسباب بازی های جنسی بزرگسالان به دلیل جاسوسی از مشتریان خود، مجبور به پرداخت غرامت شد.

بر اساس شکایت ارائه شده به یکی از دادگاه های شهر شیکاگو، شرکت کانادایی «استاندارد اینوویشن» که تولید کننده ابزار هوشمند جنسی است، به بررسی رفتار مشتریان در اتاق خواب، ثبت عادات جنسی آنها برای مصارف تجاری متهم شد.

گفته می شود این شرکت از طریق اپلیکشن یکی از محصولات هوشمند جنسی خود با نام We-Vibe اطلاعات خصوصی مشتریان را بدون آگاهی آنها ذخیره کرده است.

این وسیله که از محبوبیت زیادی در میان زوج های جوان برخوردار است، از طریق نرم افزار ویژه ای به تلفن همراه، تبلت یا رایانه مشتریان مرتبط است و رفتارهای جنسی آنها را ثبت می کند.

 

در شکوائیه مذکور، این شرکت به استفاده از این اطلاعات برای مصارف تجاری متهم شده، به این معنا که از داده های مشتریان، سلایق، علایق و عادات آنها برای فروش محصولات خود استفاده کرده یا آنها را در اختیار سایر شرکت ها قرار می دهد.

پس از طی جلسات مقدماتی و ارائه شواهد و مدارک شاکیان پرونده، در نهایت این شرکت کانادایی پذیرفت تا با پرداخت مبلغی نزدیک به ۴ میلیون دلار، مانع طرح این دعوا در دادگاه شده و به اصطلاح رضایت شاکیان را جلب کند.

گفته می شود سیصد هزار نفر این وسیله هوشمند جنسی را خریداری کرده اند و اپلیکیشن آن بیش از صد هزار بار دانلود شده است.

این توافق شامل حال تمامی مشتریانی می شود که شکایت کرده اند و هر یک مبلغی در حدود ۱۰ هزار دلار غرامت دریافت خواهند کرد.

هر چند که «استاندارد اینوویشن» پذیرفته تا این مبلغ را پرداخت کند، با این حال مدیران شرکت باور دارند عمل غیراخلاقی مرتکب نشده اند و هدف آنها از جمع آوری اطلاعات خصوصی مشتریان، ارائه خدمات بهتر و جلب رضایت جنسی مشتریان است.

بیشتر بخوانید
نمایشگری جنسی
رمضان رحیم زاده، وزیر کشور تاجیکستان
ثبت اقلیت‌های جنسی در تاجیکستان
رضایت، حلقه‌ی گم‌شده‌ی رابطه‌ی جنسی
اندر حکایت نارضایتی جنسی خانوار ایرانی

 

ثبت دیدگاه

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this