صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > تازه چه خبر؟ > خودداری دولت انگلستان از غیرقانونی‌دانستن درمان همجنسگرایی.

خودداری دولت انگلستان از غیرقانونی‌دانستن درمان همجنسگرایی.

برگردان از ایمان فیروزی فرد   - کارگاه خبر ژوپی‌آ /
۲۹ اسفند ۱۳۹۵

دادخواستی که ۳۳۰۰۰ شهروند انگلستان با امضای آن خواستار غیرقانونی‌خوانده‌شدن روند درمانی همجنسگرایی بودند مورد قبول واقع نشد، روندی که نادرستی آن به‌ طور گستردهای ثابت شده است.

مولی منتل، نویسنده‌ی این دادخواست می‌گوید: «این روند درمانی عمومن شوک‌های الکتریکی، مشاوران مشوق خودکشی و ایدئولوژی مرتبط‌دانستن هویت اقلیت‌های جنسی با سوء‌استفاده‌ی جنسی از سوی اعضای خانواده را در دوران کودکی شامل می‌شود».

مؤثر نبودن این روند درمانی از نظر علمی اثبات شده است.

بااین‌حال، دولت انگلستان اعلام کرده است که بدنه‌ی پزشکی انگلستان با افرادی که تلاش برای درمان همجنسگرایی دارند برخورد خواهد کرد و آن‌ها این اقدام را کافی دانستند.

این دادخواست درصورتی‌که به امضای صدهزار نفر از شهروندان این کشور می‌رسید، می‌توانست در مجلس مطرح شود.

در پاسخ وزارت بهداشت به این دادخواست این‌گونه آمده است که: «دولت به‌طور کامل از اهمیت این موضوع و تأثیر نامطلوبی که این درمان می‌تواند بر همجنسگرایان و دوجنسگرایان داشته باشد آگاهی دارد»

هیچ مدرکی مبنی‌بر سودمندی این نوع درمان وجود ندارد و این در حالی‌ است که این درمان می‌تواند صدمه‌های قابل توجه‌ای به برخی افراد وارد سازد.

ضروری است که افراد شاغل در بخش خدمات بهداشت عمومی از بهره‌مندی تمامی افراد از درمان و مراقبت و معالجه بدون قایل‌شدن هیچ‌گونه تبعیض، اطمینان حاصل کنند.

این دولت خود را متعهد به برخورد با تبعیض‌قایل‌شدن علیه اقلیت‌های جنسی می‌داند.

به‌همین‌دلیل است که ما با همکاری بخش‌های مرتبط با ثبت‌نام و اعطای مجوز رسمی به مشاوران و روان‌درمانگران که از آ‌ن‌ها می‌توان به «شورای روان درمانی انگلستان» اشاره کرد، در آغاز تلاش بر انتشار یک بیانیه‌ی مبنی بر رضایت همگان و سپس امضای تفاهم‌نامه‌ی الزام‌آوری میان سازمان‌های مرتبط در خصوص گستره‌ای از فعالیت‌ها که شامل آموزش و افزایش آگاهی اعضا می‌شود را داریم.

دکتر جوزف نیکولودی، مردی که پیشگام درمان همجنسگرایی بود، هفته گذشته در سن هفتاد سالگی درگذشت.

او بنیان‌گزار انجمن ملی پژوهش و درمان همجنسگرایی بود. او تبدیل به چهره‌ی اصلی جنبش «کنارگذاشتن همجنسگرایی» شده بود.

او بیش از سه دهه این کلینیک را که در دنیا و در نوع خود بزرگ‌ترین به حساب می‌آمد، اداره می‌کرد و چهار کتاب در زمینه‌ی درمان همجنسگرایی منتشر کرده است.

او در وب‌سایت خود که ماهانه بیش از صدهزار بیننده دارد، ادعای اداره‌ی تنها گروه سکولار در امریکا را دارد که از حقوق درمان‌گرانی دفاع می‌کند که به مراجعانی شاکی از همجنسگرایی ناخواسته مشاوره می‌دهند.

مایک پنس، معاون رییس‌جمهور امریکا که پیشتر حامی درمان همجنسگرایی بود، اکنون حمایت خود را انکار می‌کند.

پاپ هم با مورد انتقاد قراردادن تلاش‌های مبنی بر متوقف‌کردن درمان همجنسگرایی، این اقدام را حمله به آزادی‌های مذهبی دانست.

ارایه‌ی درمان جهت تغییر تمایل جنسی یک فرد توسط بیشتر انجمن‌های شاخص پزشکی از جمله «انجمن پزشکی امریکا»، «انجمن روانپزشکی امریکا» و «انجمن روانشناسی امریکا» محکوم شده است.

پیوند به منبع

  کارگاه خبر ژوپی‌آ
بیشتر بخوانید
رادیو رنگین‌کمان
برنامه‌ی شماره‌ی ۳۴۵ رادیو رنگین‌کمان
اولین تحقیق اروپایی در رابطه با همجنسگرایی و ورزش
اولین تحقیق اروپایی در رابطه با همجنسگرایی و ورزش
ژن‌های کوییر، همجنس‌خواهی و گرایش جنسی
کشف ژن‌های همجنس‌خواه
اطلاعات جدید در مورد قتل سروش محمودی و مجید کیهان در کانادا
اطلاعات جدید در مورد قتل سریالی همجنس‌خواهان در کانادا

 

ثبت دیدگاه