صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > تازه چه خبر؟ > حراج عاشقانه‌ای از همینگوی به مارلین دیتریش

نامه‌ی عاشقانه‌ی همینگوی به مارلین دیتریش حراج می‌شود

  /
۳۰ فروردین ۱۳۹۶

مارلین دیتریش و ارنست همینگوی

مارلین دیتریش و ارنست همینگوی


نامه‌ای که ارنست همینگوی، نویسنده نامدار آمریکایی در آن از عشقش به مارلین دیتریش، ستاره سینما می‌گوید ماه آینده در نیویورک به حراج گذاشته می‌شود.

پیش‌بینی می‌شود که این نامه با قیمت پایه ۳۰ هزار دلار به حراج گذشته شود.

همینگوی این نامه را در سال ۱۹۵۲ به دیتریش نوشت و این یکی از نامه‌هایی است که این دو نفر طی دهه‌های مختلف رد و بدل کردند. تعدادی از نامه‌های این دو در موزه جان اف کندی در بوستون آمریکا نگهداری می‌شوند و تعدادی نیز در اختیار نوه‌های مارلین دیتریش است که شماری از آن‌ها در سال‌های اخیر به حراج رفته‌اند.

همینگوی در نامه‌اش می‌نویسد: گاهی تو را فراموش می‌کنم چنان که تپش قلبم را فراموش می‌کنم. اما قلبم همواره می‌تپد


به رغم رابطه احساسی قوی بین این دو نفر، همینگوی و دیتریش هیچ‌گاه وارد رابطه جنسی با یکدیگر نشدند. دلیل نداشتن رابطه جنسی از نظر همینگوی این بوده که همیشه یکی از این دو نفر رابطه عاشقانه‌ای با شخص دیگری داشته‌ است.

همینگوی این نامه را که با عنوان “عشق، آقای پاپا” امضا کرده ۱۲ آگوست ۱۹۵۲ برای دیتریش فرستاد؛ یک سال پس از این که هنرپیشه آلمانی اعتراف کرد عکس همینگوی را کنار بسترش می‌گذارد.

رابطه احساسی این دو نفر پس از ملاقاتی در سال ۱۹۳۴ شروع شد، اما هیچ‌گاه به رابطه‌ای تمام و کمال تبدیل نشد. همینگوی می‌گوید هرگاه یکی از این دو نفر درگیر رابطه احساسی با کسی نبوده، دیگری در عشق کسی “غوطه‌ور” بوده است.

همینگوی در بخشی از این نامه نوشته است: “همیشه عاشقت هستم و تو را تحسین می‌کنم و احساس متناقضی نسبت به تو دارم.”

همینگوی که در سال ۱۹۶۱ خودش را کشت با گفتن این که “تو زیبا هستی… من زشت” نوشته است: “لطفا این را بدان که همیشه عاشقت هستم. گاهی تو را فراموش می‌کنم چنان که تپش قلبم را فراموش می‌کنم. اما قلبم همواره می‌تپد.” مارلین دیتریتش که سابقه بازی در فیلم‌هایی مانند فرشته آبی، مراکش، قطار سریع‌السیر شانگهای و ونوس مو بلوند را دارد، در سال ۱۹۹۲ درگذشت.

همینگوی در کنار همسرش مری

همینگوی که چهار بار ازدواج کرد این نامه‌ها را از ویلایش در ویجیای کوبا نوشت؛ همان جایی که تعدادی از بزرگ‌ترین آثارش مانند زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آید و پیرمرد و دریا را نوشت.

در این حراج که روز ۴ می در “سوان اوکش گالریز” نیویورک برگزار می‌شود همچنین سه نسخه اولیه مقاله‌های آرتور کانن دویل، نویسنده مجموعه شرلوک هلمز نیز به فروش می‌رسد.

بیشتر بخوانید
اتهام‌های تازه‌ی جنسی علیه داستین هافمن
اتهام‌های تازه‌ی جنسی علیه داستین هافمن
چگونه سکس مقعدی لذت‌بخشی داشته باشیم؟
چگونه سکس مقعدی لذت‌بخشی داشته باشیم؟
افزایش ابتلا به ایدز از راه رابطه‌ی جنسی
افزایش ابتلا به ایدز از راه رابطه‌ی جنسی
آزار جنسی زنان در محل کار
چالش آزار جنسی در محل کار