صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > اندیشه و فرهنگ > رواج تن‌فروشی در میان پناهجویان جوان

رواج تن‌فروشی در میان پناهجویان جوان

  - برگرفته از: دویچه‌وله فارسی /
۲۹ فروردین ۱۳۹۶
به گفته سازمان‌های امدادرسان، تعداد پسران پناهجوی جوانی که به تن‌فروشی رو می‌آورند در برلین به صورت روزافزون بالا می‌رود. دلیل این پدیده قطع کمک مالی به پسرانی است که به سن قانونی رسیده‌اند.

در برلین تعداد پناهجویان جوانی که تن خود را می‌فروشند رو به افزایش است. شبکه خبری RBB آلمان با استناد به اظهارات چند سازمان امدادی گزارشی در این مورد منتشر کرده است.

سازمان‌های امدادی یادشده می‌گویند، در سال گذشته شمار جوانان تحت سرپرستی آ‌ن‌ها به طرز مشهودی رو به افزایش گذاشته است.

بر پایه این گزارش، بیش از همه مردان جوانی از ایران، افغانستان و پاکستان به تن‌فروشی رو آورده‌اند.

تماس متقاضیان با تن‌فروشان اغلب از طریق اینترنت برقرار می‌شود. با این حال موضوع در انظار عمومی هم قابل مشاهده است. در پارک‌ها و فضاهای سبزی مانند “باغ حیوانات” برلین تن‌فروشی پسران جوان آشکارا دیده می‌شود.

مشکل بزرگ این است که پسران پناهجو بعد از رسیدن به سن قانونی از سیستم دریافت کمک مالی برای نوجوانان خارج می‌شوند.

حزب چپ‌های برلین در واکنش به این گزارش از دولت آلمان درخواست کرده تا پول بیشتری برای هم‌پیوندی (انتگراسیون) پناهجویان و مددکاری اجتماعی هزینه کند.

کاتینا شوبرت، عضو ارشد حزب چپ می‌گوید: «جوانان بدون چشم‌اندازی برای آینده، با تجربه فرار یا بدون آن، با وضعیت خطیری روبرو می‌شوند.»

او سیاست هم‌پیوندی دولت فدرال آلمان را “شکست‌خورده” تلقی کرده، خواستار افزایش مددکاران اجتماعی، اقامتگاه برای بی‌خانمان‌های زیر سن قانونی و ارائه دوره‌های آموزشی برای آنان شده است.

خانم شوبرت با اشاره به تن‌فروشی مردان جوان پناهجو در باغ حیوانات برلین گفت، در غیر این صورت هزاران نوجوان زیر سن قانونی سرنوشتی مشابه با مردان جوان در باغ حیوانات برلین پیدا خواهند کرد.

گفت‌وگو با یک پناهجوی ایرانی

در مورد این باغ گزارشی در شبکه RBB منتشر شده که در آن با یک پناهجوی جوان ایرانی به نام نوید گفت‌وگویی انجام گرفته است.

نوید می‌گوید، ۱۸ ساله است و پیش از این با پدرش در یک اقامتگاه پناهجویی به سر می‌برده است. به تقاضای پناهندگی نوید جواب منفی داده شده و قرار است او از آلمان اخراج شود.

او می‌گوید، شنیده است که در این باغ “پسران جوان سکس انجام می‌دهند.” او می‌گوید، تلاش می‌کند دوستانش را از این کار باز دارد.

در این گزارش با امدادگران اجتماعی نیز صحبت شده که به باغ حیوانات می‌روند و تلاش می‌کنند جوانان یادشده را از خطر بیماری ایدز آگاه سازند و به آن‌ها حمایت‌هایی ارائه دهند.

رالف روتن، مدیر انجمن “یاری به جوانان” می‌گوید: «تعداد زیادی از آن‌ها مجاز به استفاده از دوره‌های آموزش زبان نیستند، نمی‌توانند به مدرسه بروند یا کار کنند. ما چه چیزی می‌توانیم به عنوان جایگزین به چنین جوانانی ارائه دهیم؟»

روتن می‌گوید، به همین علت دور کردن برخی از این جوانان از این باغ کار آسانی نیست. حتی در اقامتگاه‌های پناهجویی برخی از جوانان به دوستان خود پیشنهاد می‌کنند که با رفتن به این باغ کسب درآمد کنند؛ چون تن‌فروشی، از معدود راه‌هایی است که آن‌ها می‌توانند از طریق آن پول کسب کنند.

بیشتر بخوانید
بقا به قیمت تن فروشی؛ ۶۴۰۰ کیلومتر پیاده روی نوجوان افغانستانی به مقصد اروپا
روایت کارگری جنسی نوجوان افغان در راه به مقصد اروپا
بزرگ‌ترین یورش ضربتی پلیس آلمان علیه باند بردگی جنسی
بزرگ‌ترین یورش ضربتی پلیس آلمان علیه باند بردگی جنسی
مشت‌های زنان بر پیکر مردان
طرفداران و مخالفان حجاب در مدارس آلمان

 

ثبت دیدگاه