هدیه‌ی نوروزی کارگاه خبر زوپی‌أ - کتاب تاریخ‌نگاری گروه هومان
صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > تازه چه خبر؟ > فدراسیون ژیمناستیک آمریکا و سوءاستفاده‌ی جنسی از زنان ورزشکار

فدراسیون ژیمناستیک آمریکا و سوءاستفاده‌ی جنسی از زنان ورزشکار

  - برگرفته از: یورونیوز فارسی /
۹ تیر ۱۳۹۶

یک کمیته تحقیق درباره رسوایی سوءاستفاده جنسی از ورزشکاران زن در تیم‌های ژیمناستیک آمریکا خواستار تغییر جدی رویکرد فدراسیون ٰژیمناستیک ایالات متحده در موضوع دفاع از زنان شد.

رسوایی سوءاستفاده جنسی در تیم‌های ژیمناستیک آمریکا با شکایت شش تن از ورزشکاران زن علیه لری نَسَر، پزشک ۵۳ ساله تیم ملی ژیمناستیک  آغاز شد. آقای نَسَر که در فاصله سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۵ این مسئولیت را برعهده داشت، متهم است که به بهانه معالجه و معاینه ورزشکاران، ده‌ها دختر جوان و نوجوان را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است. دست‌کم چهار تن از قربانیان وی در زمان ارتکاب جرم کمتر از ۱۳ سال داشتند.

لری نَسَر هم‌اکنون و تا زمان برگزاری محاکمه به دستور یک دادگاه در میشیگان در بازداشت موقت به‌ سر می برد.

کمیته تحقیق درباره سوء استفاده جنسی در فدراسیون ژیمناستیک آمریکا که به سرپرستی خانم دبورا دانیلز، دادستان کل پیشین ایالات متحده فعالیت می‌کند، در گزارش خود که روز سه‌شنبه ۲۸ ژوئیه منتشر شد اعلام کرد که ابعاد رسوایی بسیار فراتر از صدها گزارشی است که در آغاز تحقیقات خود به آن‌ها دست یافته بود. این کمیته برای جلوگیری از وقوع حوادث مشابه ۷۰ مورد توصیه به فدراسیون ٰژیمناستیک ارائه داده است. یکی از مهمترین این توصیه‌ها ممنوعیت تنها بودن اعضای بزرگسال کادر فنی با کودکان ورزشکار است.

بیشتر بخوانید
بروز هفتاد درصد کودک‌آزاری‌ها توسط والدین
هفتاد درصد از کودک‌آزاری‌ها توسط والدین اتفاق می‌افتد
دفاع اردوغان از جرم‌انگاری زنای محصنه و بازگرداندن مجازات اعدام
فقر، خشونت و کودک‌آزاری
فقر، خشونت و کودک‌آزاری
رادیو رنگین‌کمان
برنامه‌ی ۳۱۹ رادیو رنگین‌کمان

 

ثبت دیدگاه