صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > اندیشه و فرهنگ > ادامه‌ی خرید خدمات جنسی با وجود ممنوعیت در سوید

ادامه‌ی خرید خدمات جنسی با وجود ممنوعیت در سوید

  - برگرفته از: رادیو سوئد - رادیوی سویدن /
۲۲ خرداد ۱۳۹۶

Kajsa Wahlberg/ kriminalkommissarie på polisens nationella operativa avdelning. عکس: Maria Repitsch/Sveriges Radio

قانون منع خرید خدمات جنسی سال ١٩٩٩ در سویدن نافذ شد. در جریان ٢٠ سال ممنوعیت، امکان خرید خدمات جنسی همواره در جامعه میسر بوده است.

کایسا والبیری، از بخش عملیاتی پلیس گفته است که تا هنوز چند مورد به اتهام دلالی و تامین خدمات جنسی محکوم شناخته شده است. چنین مواردی معمولاً همواره وجود داشته است.

از سال ١٩٩٩ خرید خدمات یا رابطه‌ی جنسی در سویدن ممنوع است. ممنوعیت خرید رابطه‌ی جنسی به این معنی ست که فرد نمی‌تواند با پرداخت پول وارد رابطه‌ی موقت جنسی شود. پلیس گفته است خرید رابطه‌ی جنسی هنوز در سراسر کشور بصورت غیر قانونی وجود دارد. این مطلب را کایسا والبیری، از بخش عملیاتی پلیس بیان داشته است.

اگر به آمار زنانی که فقط در استکهلم مورد خرید قرار می‌گیرند توجه شود،حدود ٧۵ درصد شان از کشورهای دیگر هستند. از کجا می‌آیند؟ از رومانیا(رومانیه) نایجریا(نیجریه)، بلغارستان و شمار اندکی هستند که از کشورهای آمریکای جنوبی به اینجا می‌آیند. بیشترین این افراد را شهروندان رومانیا تشکیل می‌دهد.

انا ایکستدت، کارشناس در زمینه تجارت انسان و تن‌فروشی در مرکز هماهنگی ملی گفته است که پلیس و اداره خدمات اجتماعی باید منابع بیشتری را به منظور شناسایی و بررسی خرید رابطه‌ی جنسی بکار ببرد چون در بیشتر موارد افراد به صورت اختیاری دست به تن‌فروشی نمی‌زنند، امکان این وجود دارد که جرایم شدیدتر از جمله تجارت انسان در چنین قضایا دخیل باشد. او گفته است مشکل این است که تقاضا برای خرید خدمات جنسی وجود دارد، اگر این تقاضا وجو نمی‌داشت حتی یک مورد تن فروشی و تجارت انسان نیز وجود نمی‌بود. اینکه آیا قوانین بخوبی تطبیق می‌شود پاسخ این است که قوانین به اندازه کافی تطبیق نشده است.

رئیس پلیس گفته است که سرمایه‌گذاری بیشتر به منظور جلوگیری تن‌فروشی و تجارت‌انسان صورت خواهد گرفت. اما به نظر می‌رسد که پلیس در برخی مناطق منابع کافی به این منظور در اختیار ندارد.

بیشتر بخوانید
ولیعهد سوئد هم از آزار جنسی در امان نبوده است
ولیعهد سوئد هم از آزار جنسی در امان نبوده است
تغییر شرایط عضویت در آکادمی نوبل توسط پادشاه سوئد در پی رسوایی جنسی
تغییر شرایط عضویت در آکادمی نوبل در پی آزار جنسی
افزایش تولدهای بدون ازدواج در اروپا
بزرگ‌ترین یورش ضربتی پلیس آلمان علیه باند بردگی جنسی
بزرگ‌ترین یورش ضربتی پلیس آلمان علیه باند بردگی جنسی

 

ثبت دیدگاه