صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > تازه چه خبر؟ > تجرد مردان در خانواده‌های فقیرتر بیشتر است

مردان از خانواده‌های فقیرتر بیشتر مجرد می‌مانند

  /
۲۱ مرداد ۱۳۹۶

تحقیقی جدید در بریتانیا حاکی از آن است که احتمال مجرد ماندن تا ۴۰ سالگی و بعد از آن برای مردانی که در خانواده‌های فقیرتر به دنیا آمده‌اند بیشتر است.

موسسه مطالعات مالی در این تحقیق دریافته است که مردان از خانواده‌های فقیرتر احتمالا در مقایسه با دیگر مردان درآمد کمتری هم خواهند داشت و با زنانی ازدواج خواهند کرد که آنها نیز از خانواده‌های با درآمد پایین هستند.

مطابق این تحقیق رابطه آماری بین سطح درآمد افراد متولد دهه ۱۹۷۰ با درآمد والدینشان قویتر از رابطه مشابه برای افراد متولد دهه ۱۹۵۰ بوده است.

این یعنی کسانی که در دهه ۱۹۷۰ به دنیا آمده‌اند با احتمال بیشتری درآمدی مشابه والدینشان خواهند داشت، در حالی که برای متولدان دهه ۱۹۵۰ شانس اینکه سطح درآمدی متفاوتی با والدینشان داشته باشند بیشتر بود.

با در نظر گرفتن اینکه افراد به احتمال بیشتر با کسانی ازدواج می‌کنند که به خودشان شباهت دارند، این یعنی تحرک اجتماعی و امکان پیشرفت طبقاتی پایین‌تر شده است.

مبنای این تحقیق اطلاعاتی است که در یک پژوهش طولانی به دست آمده و در آن اطلاعات مربوط به شماری از افراد متولد ۱۹۷۰ است که در طول عمرشان مشخصات و ویژگی‌های مختلف آنها ثبت شده است.

بنا بر این تحقیق مردانی که از خانواده‌های فقیرتر هستند، علاوه بر این که کمتر ازدواج می‌کنند، در صورت ازدواج، نرخ طلاق بیشتری خواهند داشت.

کریس بلفیلد، اقتصاددان موسسه مطالعات مالی، می‌گوید مردانی که از خانواده‌های ثروتمندتر هستند، در مقایسه با مردان متولد در خانواده‌های فقیر، هم ممکن است درآمد بالاتری داشته باشند، هم بخت بیشتری برای شغل پیدا کردن دارند، هم با احتمال بیشتری همسری می‌یابند و احتمال آنکه درآمد همسرشان بالا باشد هم بیشتر است.

آقای بلفید می‌گوید این نابرابری‌ها در طول زمان بیشتر شده است.

بیشتر بخوانید
دادگاه قانون اساسی اندونزی مقابل منع رابطه‌ی آزاد جنسی
ازدواج کودکان
نماینده‌ی مجلس: برای افزایش سن ازدواج سنگ‌اندازی می‌کنند
اولین زوج ‌هم‌جنس در آلمان ازدواج کردند
چشم‌هاى باز کاملن بسته