صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > تازه چه خبر؟ > ۴۳درصد زنان آلمانی تجربه‌ی مزاحمت‌های جنسی دارند

۴۳درصد زنان آلمانی تجربه‌ی مزاحمت‌های جنسی دارند

  - برگرفته از: دویچه‌وله /
۷ آبان ۱۳۹۶
آزار جنسی در محل کار

آزار جنسی در محل کار

پس از آن که آزارگری و تجاوزهای جنسی هاروی واینستین برملا شد، بحثی عمومی در بسیاری کشورها پیرامون تجارب شخصی از مزاحمت‌های جنسی در گرفته است. هم‌زمان، بسیاری مردها نیز مسئولیت رفتارهای خود را تقبل کرده‌اند.

انستیتو YouGov با انجام یک نظرسنجی کوشیده است تا اهمیت و عینیت این مسئله را در آلمان بررسی کند. تقریبا نیمی از زنان پرسش شونده گفته‌اند که تجربه مزاحمت جنسی را دارند. این نتیجه روشن می‌کند که مسئله تا چه اندازه حاد است.

۴۳درصد زنانی که از آنها سوال شده گفته‌اند که تجربه یک الی دو بار اهانت یا مزاحمت جنسی را دارند. ۱۲درصد از مردان پرسش‌شونده هم گفته‌اند که به نوعی مورد مزاحمت جنسی قرار گرفته‌اند.

این نظرسنجی اواخر اکتبر صورت گرفته و ۲۰۵۶نفر در آن شرکت داشته‌اند. نتیجه نشان می‌دهد که از هر شش مرد در آلمان، یکی و دست‌کم یک مرتبه، برای کسی مزاحمت جنسی ایجاد کرده است. ۱۸درصد از مردان پرسش شونده اذعان کرده‌اند که رفتارشان با طرف مقابل طوری بوده که می‌تواند “ناخوشایند یا توهین‌آمیز تلقی شده باشد.»

پاسخ‌ها روشن می‌کنند که مزاحمت‌های جنسی در فضای عمومی ۱۴درصد و در حریم خصوصی ۱۳درصد هستند. ۱۰درصد این موارد به محیط کار مربوط بوده‌اند.

انستیتو YouGov در اواسط اکتبر نیز یک نظرسنجی با شرکت ۲۳۸۸ شرکت‌کننده انجام داد که بیشترین مصداق مزاحمت‌های جنسی را “لمس کردن” معرفی می‌کرد.

در هفته‌های گذشته، هزاران زن و از جمله بسیاری هنرپیشه‌ها با هشتگ “#MeToo” به افشای تجربه‌های شخصی خودشان در توئیتر پرداخته‌اند. در بررسی تجربه‌ها می‌توان دریافت که نزد مزاحمان و متجاوزان، لاس زدن، دست‌درازی و تحقیر‌ طرف مقابل، عمومیت دارند.

برخی مردها نیز اذعان به آزار و تعدی را در هشتگ “#IHave” دنبال می‌کنند.

مزاحمت‌ جنسی در اشکال مختلف در حوزه سیاست نیز قابل مشاهده است. پارلمان اروپا اعلام کرده که شکایات نمایندگان و همکاران زن خود را با جدیت بررسی خواهد کرد. افزون بر پارلمان اروپا، اعضا و کارکنان پارلمان بریتانیا و سوئد، از آزارهای جنسی همکاران یا مدیران مرد پرده برداشته‌اند.

  منبع: دویچه‌وله
بیشتر بخوانید
جشنواره‌ی فیلم کن
خط تماس ویژه‌ی گزارش آزار جنسی در جشنواره‌ی کن
استعفای عضو کنگره‌ی آمریکا به دلیل اتهام آزار جنسی
استعفای عضو کنگره‌ی آمریکا به دلیل اتهام آزار جنسی
محاکمه‌ی رییس‌جمهوری سابق پرو به اتهام عقیم‌سازی زنان
محاکمه‌ی رییس‌جمهوری سابق پرو به اتهام عقیم‌سازی زنان
ثبت بیش از ۱۴۰۰ ازدواج دختربچه‌ها در سال گذشته در استان تهران
ثبت بیش از ۱۴۰۰ ازدواج دختربچه‌ها در استان تهران در سال ۹۶

 

ثبت دیدگاه