صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > اندیشه و فرهنگ > نکته‌هایی در مورد ایمیل‌های آیدین آغداشلو

نکته‌هایی در مورد ایمیل‌های آیدین آغداشلو

  - برگرفته از: کیبرد آزاد /
۱۴ مهر ۱۳۹۶

دیروز چهار تا تصویر که گفته می‌شه ایمیل‌های آیدین آغداشلو خطاب به یک (به نظر من دو) نفر است منتشر شده. این چهار تا اسکرین‌شات که توشون اسم گیرنده حذف شده و اسم فرستنده ایمیل یاهوی آغداشلو است، متن‌هایی عاشقانه/‌پورنوگرافیک هستن که توشون نویسنده از کارهایی که دوست داره بکنه حرف می‌زنه یا ابراز اشتیاق می‌کنه به دیدن عکس‌های بیشتر برهنه و…

در این موارد همه جور بحث و حرفی هست، این چند تا رو هم بهش اضافه کنین:

  1. این ایمیل‌ها – اگر واقعی باشن – مربوط به حوزه خصوصی نویسنده‌شون هستن. دسترسی و انتشار به این‌ها جرم است و پخش کردن و خوندنشون کار خوبی نیست. بر خلاف پارک سوییس و غیره، ایمیل شخصی آدم حوزه خصوصی اونه و حتی در قوانین داغون ایران هم، دسترسی و پخش کردنش جرم.
  2. نوشته‌های توی ایمیل گاهی خیلی پورنوگرافیک است و این بعضی‌ها رو شوک کرده. چیزی شبیه به عکس العمل فپرگیت که توش عکس‌های پورنوگرافیک تعدادی از هنرپیشه‌های هالیوود دراومده بود و یکسری با تعجب می‌پرسیدن «یعنی جنیفر لارنس هم…». لازمه بدونیم که اکثر آدم‌ها دنبال سکس می‌رن و اتفاقا هر چقدر با بدن و زندگی‌شون راحتتر باشن، احتمال اینکه کارهای متنوع‌تری بکنن بیشتره‌ (: ترس نداره و به خودشون مربوطه.
  3. آیدین آغداشلو تقریبا ۷۶ سالشه. این نامه‌ها به هرحال مال دوران مسن بودنش هستن و خوبه یادآوری بشه که «پیر شدن به معنی کنار گذاشته شدن سکس نیست». خیلی‌ها تا آخرین روزهای کهنسالی از سکس لذت می‌برن (: به عنوان چیزی بیشتر از تلاش یک آدم ۳۰ ساله برای تولید مثل.
  4. درسته که خوندن این ایمیل‌ها هم کار خوبی نیست ولی به دلایلی متفاوتی ممکنه اینها رو بخونیم – و کار بدی بکنیم. ممکنه برای کنجکاوی این‌ها رو خوند، برای هیجان و خیلی چیزهای دیگه ولی اگر داستان‌های چرت پورن ایرانی رو خوندین (یا احیانا می‌نویسین) بد نیست نگاهی بهشون بندازین. حداقل استفاده از راحت‌تر و طبیعی‌تر از کلمات است. خوندن این چهار تا می‌تونه به ما بگه چقدر در فارسی حرف زدن از سکس، وضعمون خرابه و حتی به سکس می‌گیم سکس.
  5. یادمون باشه که هر چیز که به شکل دیجیتال ذخیره می‌شه و به‌خصوص روی اینترنت می‌ره، باید با این تفکر باشه که ممکنه روزی همه بهش دسترسی داشته باشن. گیرنده می‌تونه بی‌اخلاقی کنه و پخش کنه، صاحب کشور می‌تونه شنود کنه، سرویس‌دهنده می‌تونه به بقیه نشون بده و یک دزد یا حتی مدیر سیستم که دسترسی قانونی به همه‌شون داره می‌تونه بهشون دسترسی پیدا کنه. اصل چهارم می‌گه چیزی که روی اینترنت می‌ره، تا ابد باقی می‌مونه. شاید یک نفر فنی بتونه علیه این گزاره صحبت کنه ولی برای عموم مردم، اصل درستی است.
  6. شاید یکی سکس چت دوست داشته باشه، شاید یکی سکس ایمیلی دوست داشته باشه، شاید یکی بخواد زیاد بنویسه، یکی دوست داشته باشه عکس بفرسته یا یکی بخواد عضو همه مدل سایتی باشه و کس دیگه رابطه راه دورش رو با نوشتن و خوندن و شنیدن و دیدن هیجان انگیز‌تر کنه. سکس بسیار گسترده است و هر کس طوری زندگی می‌کنه که ترجیح می‌ده. تقریبا تا آخر عمر می‌تونین چیزهای جدید کشف و تجربه کنین و هیچ اشکالی هم نداره؛ تا وقتی به کسی صدمه نمی‌زنین و رفتارها عاقلانه هستن، مورد توافق طرف‌ها هستن و بین آدم‌های بالغ اتفاق می‌افتن (:
    ۷. روی اکانت‌های مهم پسوردهای قابل قبول بذارین، گاهی عوضش کنین و جای دیگه هم استفاده‌اش نکنین و از کامپیوتر کس دیگه لاگین نکنین.
  منبع: کیبرد آزاد
بیشتر بخوانید
آیا دوستتان به‌تازگی به شما گفته است که تراجنسیتی است؟
آیا دوستتان به‌تازگی به شما گفته است که تراجنسیتی است؟
۲۲ مرد و ٣٨ زن در یک مهمانی در مشهد دستگیر شدند
۲۲ مرد و ٣٨ زن در یک مهمانی در مشهد دستگیر شدند
سه قانون برای دید زدن زنان
۱۶ هزار مورد کودک‌آزاری در ایران، در شش ماه
شانزده‌هزار کودک‌آزاری در طول شش‌ماه در ایران

 

ثبت دیدگاه