هدیه‌ی نوروزی کارگاه خبر زوپی‌أ - کتاب تاریخ‌نگاری گروه هومان
صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > تازه چه خبر؟ > آزار جنسی دختران ژیمناست آمریکا توسط پزشک سابق تیم
در آمریکا

تایید محکومیت پزشک سابق تیم ملی ژیمناستیک به دلیل آزار و تجاوز جنسی

  - برگرفته از: یورونیوز /
۲ آذر ۱۳۹۶
گابی داگلاس قهرمان ژیمناست آمریکا

گابی داگلاس، قهرمان آمریکایی رقابت های ژیمناستیک زنان در بازیهای المپیک اعتراف کرد از سوی لاری ناسار، پزشک سابق تیم ملی آمریکا مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته است.

داگلاس با انتشار پستی در اینستاگرام تاکید کرد: «آنچه بر من گذشته است را به صورت عمومی مطرح نکردم زیرا برای سکوت ما شرط گذاشته بودند و صادقانه باید گفت که برخی از آنها به واقع دردآور است.»

please hear my heart

A post shared by Gabby Douglas (@gabbycvdouglas) on

این درحالیست که آلی رایسمن، دیگر ژیمناست آمریکایی و دارنده شش مدال المپیک نیز چند روز پیش در اعترافات مشابهی اعلام کرده بود برای نخستین بار در پانزده سالگی قربانی سوء استفاده جنسی لاری ناسار شده است.

داگلاس درحال حاضر آخرین ژیمناستی است که پزشک سابق تیم ملی آمریکا را متهم به لمس و تماس جنسی به بهانه مداوای مصدومیت در ناحیه کمر و باسن کرده است.

فاش شدن ماجرای این رسوایی در سال ۲۰۱۶ ورزش ژیمناستیک در آمریکا را با شوک بزرگی مواجه ساخت و استیو پنی، رئیس فدراسیون ژیمناستیک این کشور را مجبور به کناره گیری از سمتش کرد.

لاری ناسار متهم است در طول بیست سال فعالیت حرفه ای بارها اقدام به سوء استفاده جنسی از ژیمناست های زن کرده است. پزشک سابق تیم ملی ژیمناستیک آمریکا طی فعالیت خود در سالهای ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۵ چهار بار با این تیم در مسابقات المپیک شرکت کرده بود.

لاری ناسار ماه فوریه گذشته پس از متهم شدن به بیست و دو مورد آزار و تجاوز جنسی که برخی از آنها بر روی دخترهای زیر سیزده سال صورت گرفته است بازداشت و روانه زندان شد.

  منبع: یورونیوز
بیشتر بخوانید
شرکت تولید فیلم واینستاین اعلام ورشکستگی کرد
شرکت تولید فیلم واینستاین اعلام ورشکستگی کرد
آغاز تحقیق درباره اتهام‌های جنسی علیه رییس آکادمی اسکار
Jennifer Lopez جنیفر لوپز
کارگردان از من خواست پستان‌هایم را نشانش بدهم
هنرپیشه‌ی سابق پورن حاضر است پول ترامپ را پس بدهد

 

ثبت دیدگاه