صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > تازه چه خبر؟ > حذف خبرنگاران کوییر از جشن کریسمس توسط ترامپ

ترامپ، سیاهپوستان و ال‌جی‌بی‌تی را حذف کرد

  - برگرفته از: ماناو /
۲۱ آذر ۱۳۹۶
خبرنگاران سیاهپوست و کوئیر (ال. جی. بی. تی.) برای اولین بار پس از سالها، از لیست مهمانهای کاخ سفید در مراسم کریسمس حذف شدند.

جشن کریسمس ایالات متحده آمریکا

ترامپ، خبرنگاران سیاهپوست و خبرنگاران دگرباش را از مهمانی سالانه ی رسانه ها به مناسبت کریسمس حذف کرد.

این نخستین بار است که پس از رئیس جمهوری جورج دبلیو بوش، خبرنگاران ال. جی. بی. تی از فهرست مهمان ها حذف می شوند و همچنین این اولین بار در بیست سال گذشته است که ژورنالیست های سیاهپوست از این مهمانی نادیده گرفته می شوند.

کریس جانسون، مسئول سیاسی و خبرنگار ویژه کاخ سفید در رسانه ی واشنگتن بلید، یکی از قدیمی ترین انتشارات ال. جی. بی. تی در جهان، از جمله کسانی است که به این مهمانی دعوت نشده است.

کریس جانسون به نشریه ایندیپندنت می گوید: اولین واکنشم این بود که گمان می کردم پیش از مراسم شکرگذاری دعوت شوم. اما در پی یافت علت حذف شدنم از فهرست مهمان ها، پس از ارسال ایمیل به مقام های متعدد کاخ سفید، هیچ کدام از آنها نتوانستند پاسخ قانع کننده ای به پرسشم بدهند.

جانسون در این نشست خبری با اشاره به اینکه در شش ماه گذشته فقط دوبار به کاخ سفید فرا خوانده شده گفت: گویا این رویه دبیرخانه مطبوعاتی کاخ سفید است که در نشست های ویدئویی رسانه ها مرا دعوت نکنند.

کریس جانسون معتقد است که مسئله دعوت فقط نوعی انطباق با خط مشی دولت است که تلاش دارد افراد ال. جی. بی. تی را حذف کند.

اپریل د. رایان؛ خبرنگار کاخ سفید و رئیس دفتر واشنگتن دی. سی. برای شبکه های رادیویی شهری آمریکا که سیاهپوست است نیز از این فهرست، حذف شده است.

حذف خبرنگاران کوییر از جشن کریسمس توسط ترامپ

خانم رایان به “واشنگتن پست” گفت: من فکر نمی کردم از لیست مهمانی امسال حذف شوم. فکر می کنم آنها به هر دلیلی مرا دوست ندارند و این رفتار آنها برای من بسیار اهانت آمیز است.

خانم رایان در تمام بیست سال گذشته در مهمانی سال نو دعوت می شده است. گزارشگران نیویورک تایمز، واشنگتن پست و پولیتیکو به طور معمول همیشه دعوت شده اند.

CNN، هر چند تصمیم گرفته است که این رویداد را در سال جاری تحریم کند.

این اولین بار نیست که ترامپ، جامعه ی ال. جی. بی. تی را از قلم انداخته است.

  منبع: ماناو
بیشتر بخوانید
حکم ترامپ در ممنوعیت خدمت تراجنسی‌ها در ارتش لغو شد
پارلمان پرتغال قانون جدیدی را برای تغییر جنسیت تصویب می‌کند
مایکل کوهن وکیل دونالد ترامپ
وکیل دونالد ترامپ به دادگاه احضار شد
پنج دلیلی که سوئد بهترین میزبان جشن غرور اقلیت‌های جنسی اروپاست.
سوئد میزبان جشن افتخار یوروپراید

 

ثبت دیدگاه