صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > برای بایگانی > استعفای شهردار ملبورن پس از اتهام آزار جنسی

استعفای شهردار ملبورن پس از اتهام آزار جنسی

  - برگرفته از: فرارو /
۲۰ بهمن ۱۳۹۶

Robert Doyle رابرت دویل شهردار ملبورن استرالیا استاندارد

در پی متهم شدن شهردار ملبورن استرالیا به فساد اخلاقی، او از سمت خود استعفا کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از گاردین، «رابرت دویل»، شهردار ملبورن استرالیا شب گذشته (یکشنبه) در پی مطرح شدن اتهامات درباره آزار جنسی زنان، از سمت خود استعفا کرد. این در حالی است که وی بارها این اتهامات را رد کرده است.

پیج کمپبل، همسر این شهردار اعلام کرد: او یک مرد خوب و نجیب است. شنیدن آنچه که در هفته های اخیر علیه وی مطرح شده است برای من ناراحت کننده است. من از قصد، شخصیت و رفتار او باخبر هستم. هیچکدام از این اتهامات با مردی که من می شناسم مطابقت ندارند.

وکیل رابرت دویل در بیانیه ای اعلام کرد: در 7 هفته گذشته که این اتهامات جنسی علیه وی مطرح شده است، آقای دویل احساس می کرد که در جریان این تحقیقات با او عادلانه رفتار نشده است. او همچنان همه این اتهامات را تکذیب می کند.

در ماه دسامبر سال گذشته میلادی «رابرت دویل» 64 ساله به آزار جنسی، تجاوز و فساد اخلاقی متهم شد. در ابتدا «تسا سولیوان»، یکی از اعضای شورا وی را به داشتن رفتار نامناسب متهم کرد. پس از آن هم یک زن دیگر اعلام کرد که این شهردار او را مورد آزار جنسی قرار داده و حتی در مراسم اهدای جایزه سلامت ملبورن در سال 2016 هم با او رفتار نامناسبی داشته است. با شکایت سومین زن علیه این شهردار، او استعفا کرد.

روز جمعه اعلام شد که تحقیقات درباره اتهامات جنسی مطرح شده علیه آقای دویل به دلیل مشکلاتی که برای سلامتی وی پیش آمده است، به تعویق می افتد.

گزارشها حاکی از آن است که وی به دلیل مشکلاتی که برای سلامتی اش پیش آمده در بیمارستان بستری است. تاکنون جزئیاتی درباره بیماری وی منتشر نشده است.

رابرت دویل از سال 2008 تاکنون شهردار ملبورن در ایالت ویکتوریا در استرالیا بوده است.

  منبع: فرارو

 

ثبت دیدگاه