صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > تازه چه خبر؟ > شرکت تولید فیلم واینستاین اعلام ورشکستگی کرد

شرکت تولید فیلم واینستاین اعلام ورشکستگی کرد

  - برگرفته از: دویچه‌وله فارسی /
۲ فروردین ۱۳۹۷
شرکت تولید فیلم واینستاین اعلام ورشکستگی کرد

هاروی واینستاین

شش ماه پس از متهم شدن هاروی واینستاین به آزار جنسی هنرپیشگان زن هالیوود، شرکت تولید فیلم این تهیه‌کننده مقتدر اعلام ورشکستگی کرد.

شرکت تولید فیلم “واینستاین” متعلق به هاروی واینستاین و بردارش به دنبال اتهام آزار جنسی هنرپیشگان زن هالیوود و دادخواست دادستان نیویورک اعلام ورشکستگی کرده است.

بسیاری از ستاره‌های سینمای هالیوود واینستین را متهم به آزار جنسی کرده‌اند. با آغاز رسوایی واینستین، کارزاری در شبکه‌های اجتماعی تحت عنوان “MeToo” به راه افتاد.

ورشکستگی شرکت واینستاین بر اساس فصل ۱۱ قانون ورشکستگی آمریکا تحت نظارت شدید قضات ورشکستگی قرار می‌گیرد تا بتواند به کار خود ادامه دهد و خود را مجددا بازسازی کند.

بدهی این شرکت میان نیم تا یک میلیارد دلار برآورد شده است. شرکت واینستاین ماه‌ها به دنبال یک خریدار بود. حالا یک شرکت زیرمجموعه آن به نام Lantern Capital Partners قرار است دارایی این شرکت را در اختیار خود گیرد. این شرکت با اعلام ورشکستگی در حقیقت به آغازی دوباره امید بسته است.

البته تکلیف برخی فیلم‌ها که تولید آن‌ها نیمه‌کاره متوقف مانده‌اند، هنوز روشن نیست. از جمله یک فیلم کمدی با هنرپیشه معروف هالیوود روبرت دنیرو. در عین حال با اعلام ورشکستگی این شرکت، تمامی قراردادهای آن نیز معلق می‌شوند. هم‌چنین قرارهایی که واینستاین با شاکیان و شاهدان گذاشته بود که درباره آزارهای جنسی او سکوت کنند نیز برداشته می‌شوند و این افراد می‌توانند بدون نگرانی درباره آن‌چه بر آن‌ها رفته یا شاهد آن بوده‌اند، سخن بگویند.

از اکتبر سال گذشته میلادی روشن شد که این تهیه‌کننده مقتدر هالیوود از قراردادهای پنهانی به عنوان سلاحی برای به سکوت واداشتن شاکیان استفاده کرده است. کمپانی واینستاین خود اعلام کرد که این قراردادها لغو شده‌اند و امکان اجرای عدالت برای قربانیان فراهم آمده است.

اریک اشنایدرمن، دادستان نیویورک از این اقدام به عنوان نقطه عطفی یاد کرد، بر اساس آن به کسانی که مجبور به سکوت شده‌ بودند این امکان را می‌دهد که به صحنه بیایند.

اریک اشنایدرمن پیشتر گفته بود که هاروی واینستین برای برنامه‌ریزی روابطش با همکاران شرکت سه گروه همکار بوجود آورده بود. او در ازای پیشرفت‌های شغلی افراد خواستار روابط جنسی با آنان بوده است.

بیشتر بخوانید
جشنواره‌ی فیلم کن
خط تماس ویژه‌ی گزارش آزار جنسی در جشنواره‌ی کن
ناتوانی در برقراری ارتباط با زنان و انگیزه‌ی احتمالی مهاجم تورنتو
انگیزه‌ی احتمالی مهاجم تورنتو ناتوانی در ارتباط با زنان بود
استعفای عضو کنگره‌ی آمریکا به دلیل اتهام آزار جنسی
استعفای عضو کنگره‌ی آمریکا به دلیل اتهام آزار جنسی
محاکمه‌ی رییس‌جمهوری سابق پرو به اتهام عقیم‌سازی زنان
محاکمه‌ی رییس‌جمهوری سابق پرو به اتهام عقیم‌سازی زنان