صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > تازه چه خبر؟ > بیل کازبی به‌دلیل آزار جنسی متهم شناخته شد

رسوایی جنسی هالیوود: دادگاه 'کازبی بزرگ' را مقصر شناخت

  - برگرفته از: بی‌بی‌سی فارسی /
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
بیل کازبی به‌دلیل آزار جنسی متهم شناخته شد
بیل کازبی به‌دلیل آزار جنسی متهم شناخته شد

بیل کازبی در دادگاهی در پنسیلوانیا محاکمه شد

قاضی دادگاه دومی که به اتهام‌های آزار و اذیت جنسی بیل کازبی، کمدین سرشناس آمریکایی رسیدگی می‌کرد وی را مقصر شناخت. اکنون آقای کازبی که ۸۰ سال دارد ممکن است به ۳۰ سال زندان محکوم شود.

آقای کازبی متهم است که در سال ۲۰۰۴ آندرآ کانستند، بسکتبالیست سابق را ابتدا با داروهای تخدیر کننده و سستی‌زا مسموم کرده و سپس او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است.

آقای کازبی که یکی از برجسته‌ترین کمدین‌های آفریقایی‌تبار در آمریکاست تا زمان اعلام میزان محکومیتش آزاد خواهدماند.

این دومین بار بود که دادگاه برای رسیدگی به اتهام‌های آزارجنسی آقای کازبی تشکیل می‌شد.

دادگاه نخست او در ماه ژوئن سال گذشته پس از روزها رسیدگی و استماع سخنان دو طرف، نتوانست به نتیجه نهایی برسد و خود را از صدور حکم عزل کرد.

در ابتدای آغاز به کار دادگاه دوم که در ایالت پنسیلوانیا تشکیل شد، رسانه های امریکایی خبر دادند که بیل کازبی در سال ۲۰۰۶ به منظور فیصله دادن به شکایت خانم کاستند به او سه میلیون و ۴۰۰ هزار دلار غرامت پرداخت کرده است.

بیل کازبی به‌دلیل آزار جنسی متهم شناخته شد

آندرا کاستند زمانی دوست صمیمی بیل کازبی بود

آقای کازبی بیشتر به علت ایفای نقش یک پدر آمریکایی کلاسیک در مجموعه تلویزونی کازبی شو که در دهه ۸۰ میلادی هواداران بسیار داشت، شهرت دارد.

حدود ۶۰ زن طی ۵۰ سال گذشته علنا آقای کازبی به آزار و اذیت جنسی متهم کرده‌اند اما بنابر محدودیت‌های قانونی قاضی تنها به پرونده یک نفر از شاکیان رسیدگی کرد.

بسیاری از زنان شاکی از آقای کازبی امروز (پنجشنبه ۲۶ آوریل) در محل دادگاه حضور داشتند و هنگام قرائت تصمیم قاضی در گناهکار شاختن او، اشک شوق ریختند.

با وجود این وکیل آقای کازبی گفته “بازی هنوز تمام نشده” و از نظر او موکلش بی‌گناه است.

آن طور که خانم آندرا کاستند می‌گوید او هنگامی که به عنوان مدیر اجرایی تیم بسکتبال زنان دانشگاه فیلادلفیا مشغول به کار بوده مورد آزار جنسی آقای کازبی قرار گرفته است.

او می‌گوید آن روز به خانه آقای کازبی، که زمانی دوست صمیمی او بود، رفته بوده تا از تصمیمش برای استعفا از مقامش در تیم بسکتبال با او صحبت کند.

اما آقای کازبی به او سه قرص آبی رنگ داده و گفته که اینها در آرام شدنش به او کمک می‌کند و خانم کاستند هم به گمان این که این قرص‌ها آرامبخش‌های طبیعی هستند آنها را خورده اما چند دقیقه بعد احساس دو بینی و سرگیجه کرده و بی‌هوش شده است.

او می گوید وقتی به هوش آمده بیل کازبی را روی خود دیده در حالی که پستان های او را گرفته بوده و مشغول دخول بوده است اما به علت ضعف ناشی از مصرف آن قرص‌ها توان واکنش جسمی نداشته است.

خانم کاستند ابتدا این پرونده را در سال ۲۰۱۵ به وزارت دادگستری برد اما دادستان شکایت او را نپذیرفت و پرونده به دادگاه ارجاع نشد.

بیل کازبی به‌دلیل آزار جنسی متهم شناخته شد

جنیس دیکنسون، مدل سابق هم مدعی است که اقای کازبی در سال ۱۹۸۲ به او تجاوز کرده است

بیشتر بخوانید
جشنواره‌ی فیلم کن
خط تماس ویژه‌ی گزارش آزار جنسی در جشنواره‌ی کن
استورمی دانیلز در کنار وکیلش در نیویورک
شکایت استورمی دانیلز از ترامپ
ناتوانی در برقراری ارتباط با زنان و انگیزه‌ی احتمالی مهاجم تورنتو
انگیزه‌ی احتمالی مهاجم تورنتو ناتوانی در ارتباط با زنان بود
استعفای عضو کنگره‌ی آمریکا به دلیل اتهام آزار جنسی
استعفای عضو کنگره‌ی آمریکا به دلیل اتهام آزار جنسی