صفحه نخست > همه‌ی مطلب‌ها > تازه چه خبر؟ > اولین تحقیق اروپایی در رابطه با همجنسگرایی و ورزش

اولین تحقیق اروپایی در رابطه با همجنسگرایی و ورزش

  - برگرفته از: دارما و مارتیا /
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
اولین تحقیق اروپایی در رابطه با همجنسگرایی و ورزش

نظرسنجی آنلاین، توسط دانشگاه ورزشی کلن آلمان، جهت سنجش و جمع آوری تجربه ورزشکاران همجنسگرا، دوجنس گرا،  تراجنسی ومیانجنسی از امروز آغاز به کار کرد. کمپینی در شبکه های اجتماعی با هش تگ #yourvoicecounts همراه با این نظرسنجی منتشر شده است.

اولین پژوهش اروپایی در مورد ورزشکاران همجنسگرا، دوجنس گرا، تراجنسی و میانجنسی، به عنوان بخشی از پروژه Outpost و اراسموس، که توسط اتحادیه اروپا حمایت مالی می شود،، از امروز آغاز شد. هدف از این پژوهش کسب مبنای تجربی و دانش مفید برای ایجاد رویکردهای جدید و استراتژی های آموزشی برای مبارزه با تبعیض و جلوگیری از خشونت بر اساس گرایش، هویت جنسیتی و جنسیت و تسهیل دسترسی دگرباشان جنسی به فعالیت های ورزشی در همه سطوح است.

موسسه جامعه شناسی و مطالعات جنسیت از دانشگاه ورزشی کلن آلمان با هماهنگی پروفسور الیس هارتمن تودز مسئول این تحقیقات علمی است. مبنای تجربی تحقیق علمی توسط یک پرسشنامه آنلاین در لینک https://ww2.unipark.de/uc/Projekt_Outsport/ed19/ ارائه شده به شش زبان انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی، اسپانیایی و مجارستانی قابل دسترسی است.

این پرسشنامه برای دگرباشان جنسی که 16 سال و یا بیشتر داشته و در اتحادیه اروپا زندگی می کنند، ظراحی شده است. برای شرکت در این پژوهشی سابقه ورزشی ویا تجریه رفتار تبعیض آمیز لازم نیست.

برای انتشار هرچه وسیع تر این نظرسنجی از طریق تمامی کانال های اطلاعاتی و رسانه های اجتماعی، کمپین  #yourvoicecounts نیز در شبکه های اجتماعی امروز شروع می شود. عکس ها و فیلم ها با توصیفات مرتبط، مردم را دعوت می کنند که نقش اصلی را بازی کرده، تجربه خود را بیان کنند و به شناخت بهتر شرایط و رابطه خود با ورزش کمک کنند. مطالب این کمپین به زبان های مختلف و در وب سایت Outsport در لینک موجود است: http://bit.ly/outsport-survey-en

اولین یافته های این نظرسنجی تا پایان سال 2018 منتشر خواهد شد.

Outsport یک پروژه اروپایی است که توسط گروه LGBTI GAYCS انجمن ایتالیایی فرهنگ و ورزش (AICS)  و شرکای اروپایی LEAP Sports Scotland، موسسه بین المللی گفتگو و همکاری بین المللی وین، FRIGO مجارستان و  دانشگاه ورزش کلن آلمان ( GSU) اجرا میشود.

منبع

بیشتر بخوانید
یکی از ما – فصل دوم – قسمت ششم: فصل پرواز
یکی از ما – فصل ۲ قسمت ۶: فصل پرواز
پیشتازی کشور ایسلند در پذیرش اقلیت‌های جنسی
پیشتازی کشور ایسلند در پذیرش کوییرها
یکی از ما – فصل دوم – قسمت پنجم: هفت سین رنگین‌کمان
یکی از ما – فصل ۲ قسمت ۵: هفت سین رنگین‌کمان
ژن‌های کوییر، همجنس‌خواهی و گرایش جنسی
کشف ژن‌های همجنس‌خواه