درباره‌ی بنیاد ژوپی‌آ

گسترش حقوق جنسی در ایران و خاورمیانه

گروه خبری ژوپی‌آ رسانه‌ی خبری آن‌لاین با هدف آگاهی‌رسانی در زمینه‌ی حقوق جنسی در ایران و خاورمیانه است. این گروه در سال 1389 (2009) با همکاری و حضور داوطلبانه‌ی شماری از وبلاگ‌نویسان رنگین‌کمانی، فعالان حقوق کوییر و برنامه‌ریزان حرفه‌ای آغاز به کار کرد.

بنیاد ژوپی‌آ

بنیاد ژوپی‌آ

بنیاد ژوپی‌آ در مهرماه ۱۳۹۳ (اکتبر ۲۰۱۴) در اتاق بازرگانی هلند به ثبت رسمی رسید. این بنیاد با حضور و همکاری الف، رفیعی به‌عنوان صاحب‌امتیاز بنیاد، الف، ستیر به‌عنوان مدیرعامل، الف، ملک‌پور به‌عنوان مشاور و همکار پژوهشگر٬ ن٬ آذری به‌عنوان سردبیر و تنی چند از همکاران پیشین و جدید و همین‌طور با همیاری و پشتیبانی بنیاد مردم‌نهاد «هیفوس» فصل دیگری از فعالیت خود را در مسیر پیشبرد حقوق و آزادی‌های جنسی آغاز کرده است.

بنیاد ژوپی‌آ و گردانندگان آن بر این باور هستند که نبود، کمبود و هم‌چونین نارسایی آگاهی، بستر نقض حقوق انسانی را فراهم می‌کنند.

ژوپی‌آ حق فرد را برای دسترسی آزاد و مطمئن به اطلاعات و آگاهی به رسمیت می‌شناسد و در این راه برای فراهم‌آوری آزاد و شفاف داده‌های پیرامون موضوع‌های مرتبط با جنسیت، گرایش جنسی، هویت جنسیتی، حقوق و قوانین مرتبط و مواردی از این دست کوشش می‌کند.

با باور و امیدواری به تاثیر حرکت آگاهانه، حرفه‌ای و شفاف، بنیاد ژوپی‌آ حضور خود را در دو بخش «کارگاه خبر ژوپی‌آ» به‌منظور تولید و انتشار ِداده و «کلوپ ژوپی‌آ» با هدف ایجاد مکانی ایمن، شفاف و پویا برای گفتگو و ارتباط به اطلاع می‌رساند که در این پیوند قابل دسترس است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد بنیاد ژوپی‌آ به وبسایت بنیاد مراجعه نمایید.

ویدیوی کوتاه زیر برای معرفی کارگاه خبر به زبان انگلیسی تهیه شده‌ است: