حق انتشار و لوگوی بنیاد ژوپی‌آ

حق نشر و کپی‌رایت از کارگاه خبر ژوپی‌آ

تمامی فعالیت‌های بنیاد ژوپی‌آ از جلمه کارگاه خبر ژوپی‌آ (همین سایت) زیرمجموعه‌ی استاندارد Creative Commons نسخه‌ی سه قرار دارد. به زبان سادهتر تمامی تولیدات کارگاه خبر می‌تواند بدون کسب اجازه به شکل کامل یا بخشی از آن با ذکر مشخص منبع و تحت استاندارد مشابه حق‌نشر توسط دیگران استفاده شود.

مطلب‌های منتشرشده در کارگاه خبر ژوپی‌آ دربرگیرنده‌ی دو دسته است:

 

۱- حق چاپ و بازنشر محتوای متعلق به کارگاه خبر

ما از انتشار و گسترش اطلاعات قابل اعتماد در مورد حقوق جنسی استقبال می‌کنیم و آنرا تشویق می‌کنیم. بنیاد ژوپی‌آ تحت استاندارد حق‌نشر انتشار خلاقانه نسخه‌ی سه (Creative Commons 3.0) قرار دارد. به همین دلیل استفاده، انتشار کامل یا بازنشر قسمتی از محتوای تولیدشده‌ توسط کارگاه خبر ژوپی‌آ (نه محتوای بازنشری مانند برخی از متن‌ها و عکس‌ها – پایین‌تر در مورد محتوای بازنشری توضیح داده شده است) شامل متن، عکس، صدا، فیلم و هر آن‌چیزی که در کارگاه خبر تولید شده است، چه به صورت کامل و چه قسمتی از آن می‌تواند توسط سایر افراد و ابزارها، هم برای مقاصد تجاری و هم غیر از آن بازنشر شود؛ با این شروط که محتوای تولیدشده نیز از مجوز حق‌نشر مشابه و یا آزادتر (CC 3.0+) برخوردار باشد و به شکل مشخص به منبع ارجاع دهد.

به شکل خلاصه اگر شما هم به دیگران اجازه‌ی بازنشر می‌دهید و به کارگاه خبر ژوپی‌آ لینک داده‌اید، می‌توانید از تمامی این تولیدات به شکل رایگان و بدون محدودیت استفاده کنید.

شما می‌توانید از نمونه‌ی کد زیر با جایگزین‌کردن آدرس اصلی مطلب برای بازنشر استفاده کنید:

 

منبع: <a href="آدرس مطلب" target="_blank" >کارگاه خبر ژوپی‌آ</a>

 

از شما خواهشمندیم تا در صورت امکان کد زیر را هم در قسمت <head> در صفحه‌ای که مطلب کارگاه خبر را بازنشر کرده‌اید قرار دهید:

 

<meta name="robots" content="noindex,follow" />
<link rel="canonical" href="آدرس مطلب" />

 

۲- مطلب‌های بازنشری از منبع‌های دیگر

مطلب‌های بازنشرشده در کارگاه خبر ژوپی‌آ از منبع‌های دیگر، باید با اجازه از آن منبع‌ها و با رعایت حقوق آن‌ها انجام شود.

مثلن برخی از تصاویر و ویدیوهایی که در تولیدات کارگاه خبر منتشر می‌شوند از منابع دیگر خریداری شده یا با کسب اجازه‌ی محدود، صرفن برای انتشار در این سایت منتشر شدند. مثلن محتوایی که از freepik.com و Envato منتشر می‌کنیم.

گرچه که کارگاه خبر ژوپی‌آ تمام سعی خود را برای اعتبارسنجی مطلب‌های بازنشری به‌کار بسته است بااین‌وجود، هیچ مسئولیتی در مورد صحت و حق چاپ محتوای بازنشری از منبع‌های دیگر به‌عهده ندارد. تمامی مسئولیت صحت و اجازه‌ی انتشار آن‌ها بر عهده‌ی منبع منتشرکننده است.

در صورتی که صاحب امتیاز محتوایی هستید که مایل به انتشار نبوده‌اید، با ضمیمه‌کردن لینک صفحه و مدارک کافی بر حق مالکیت شما بر اثر، برای حذف آن با ما تماس بگیرید.

 

لوگوها و نشان‌ها

استفاده از لوگوهای تمام زیرمجموعه‌های بنیاد ژوپی‌آ تنها به‌صورت کامل مجاز است. تصرف در آن‌ها، خلاف قانون حق چاپ محسوب می‌شود و پیگرد قانونی دارد.

در صورت تمایل به استفاده از لوگوی بنیاد ژوپی‌آ می‌توانید از تصویرهای زیر استفاده کنید.

لوگوی بنیاد ژوپی‌آ در سایز کوچک

لوگوی بنیاد ژوپی‌آ در اندازه‌ی کوچک

 

لوگوی بنیاد ژوپی‌آ

لوگوی بنیاد ژوپی‌آ در اندازه‌ی بزرگ

 

آیکون بنیاد ژوپی‌آ

آیکون بنیاد ژوپی‌آ

 

در صورت تمایل به استفاده از لوگوی کارگاه خبر ژوپی‌آ می‌توانید از تصویرهای زیر استفاده کنید.

آیکون کارگاه خبر ژوپی‌آ

آیکون کارگاه خبر ژوپی‌آ

 

لوگوی کارگاه خبر ژوپی‌آ

لوگوی کارگاه خبر ژوپی‌آ