کلوپ ژوپی‌آ

بنیاد ژوپی‌آ مفتخر به معرفی شبکه‌ی اجتماعی خود است. کلوپ ژوپی‌آ، خانه‌ای امن، با دسترسی آسان و به زبان فارسی برای کوییرها و تمام کسانی است که می‌خواهند با آن‌ها در ارتباط باشند.

می‌خواهید جامعه‌ی کوییر را بهتر و از نزدیک‌تر بشناسید؟ دغدغه‌های همجنسگرایان، دوجنسگرایان و تراجنسی‌ها برایتان لمس‌پذیر نیستند؟ می‌خواهید این اجتماع انسانی را بیشتر و نزدیک‌تر درک کنید؟ یکی از اعضای خانواده‌تان، دوستتان و یا همکارتان یکی از کوییرهای ایرانی است؟ می‌خواهید گرایشتان را یا هویت جنسی‌تان را آشکار کنید ولی نمی‌دانید چطور باید پیش رفت و از کجا شروع کرد؟ برای سوال‌هایتان در زیست و ارتباط دگرجنسگرا جوابی نمی‌یابید؟ کلی سوال دیگر و کلی حرف ناگفته‌ی دیگر هم دارید که جایی نیست آن‌ها را مطرح کنید؟ یا اصلن به‌دنبال یک گوشه‌ی دنج هستید تا با کسانی گپ بزنید که تجربه‌هایشان شبیه به شماست؟ چرایی ایجاد کلوپ ژوپی‌آ برای پاسخ به همین دغدغه‌ها و سوال‌هاست.

لوگوی کلوپ ژوپی‌آ

کلوپ ژوپی‌آ قرار است در گروه‌های متفاوت و متنوعی چون «والدین»، «زوج‌های کوییر»، «نوجوانان کوییر»، «هوموفوبیا» و «برون‌آیی» سلیقه‌ها و دغدغه‌های همگی شما را پوشش دهد.

گروهی برای والدین که فرزندان کوییر دارند فراهم آمده است؛ والدینی که می‌خواهند بیشتر از پیش فرزند خود را بشناسند، بیشتر از پیش به فرزند خود نزدیک شوند، بتوانند از تجربه‌های والدین دیگر بهره گیرند و توانا به ایجاد بهترین نوع ارتباط با فرزند خود باشند. گروهی برای دوستان، نزدیکان و آشنایان ایجاد کرده‌ایم تا امکان این را بیابند که در مورد ترس‌هایشان، تشویش‌هایشان و دغدغه‌هایشان در مورد کسانی که دوست‌شان دارند، نزدیک‌تر از سایه به آن‌ها هستند و غم و شادی‌شان همان غم و شادی همدیگر است سخن بگویند. سومین گروه را با نام زوج‌های کوییر گره زده‌ایم تا کلوپ ژوپی‌آ مأمنی باشد برای صحبت از تجربه‌ها، دغدغه‌ها و گپ و گفت پیرامون همان‌چیزهایی که حتا در رابطه‌های جفت‌های دگرجنسگرا هم از آن‌ها سراغی نیست. گروه بعدی برای کوییرهای نوجوان است، برای آن‌ها که شاید هیچ‌جای دیگری بیشتر از جمع‌های خودشان احساس خود بودن و رها بودن نکنند به‌خصوص نوجوان‌های کوییر که جای خودی‌بودنشان تنگ‌تر و بسته‌تر هم می‌شود. برای هوموفوبیا، ترس‌های ما از برخوردهای هوموفوبیک و در میان‌گذاشتن تجربه‌هایمان گروهی در کلوپ ژوپی‌آ در نظر گرفته شده است. هفتمین گروه حاضر در میان گروه‌های یازده‌گانه‌ی کلوپ، گروه برون‌آیی است. همان موضوعی که برای همه‌ی ما امید هر روزه است. گروهی از ما کمابیش با تجربه‌هایی همراه هستند، گروهی در آستانه‌ی برون‌آیی به‌دنبال بهترین راه برای انجامش می‌گردند ولی همه‌ی ما به آن فکر می‌کنیم و همه‌ی ما حرف‌هایی در این باره داریم تا با هم در میان بگذاریم و گروه برون‌آیی همان‌جایی است که ما برای این حرف‌ها و بیشتر و بیشتر تدارک دیده‌ایم. از آشوب‌های نوجوانی که گذشته باشی و شر و شورهای پا در هوایی سال‌های آغاز بزرگ‌سالی را هم از سر گذرانده باشی، بهتر از هر زمان دیگری می‌دانی زندگی چیست و بهتر می‌توانی از آن‌چه با تمام وجود لحظه‌لحظه زیسته‌ای با دیگران صحبت کنی. ما فکر این را هم کرده‌ایم و یک گروه برای شما به همین منظور در نظر گرفته‌ایم.

سه گروه مجزا هم برای «بهداشت و سلامت»٬ «قانون» و «هنر و ادبیات» مهیا شده‌اند تا هرکس که قدم بر چشم ما می‌گذارد، به فراخور آن‌چه در ذهن دارد، تجربه‌ی زیسته‌اش و آن‌چه در طلب آن است، به گروه‌های گوناگون ما وارد شود، بنویسد و از آن‌چه دیگران به اشتراک می‌گذارند بهره برد.

ما امیدوار هستیم تا در کنار هم بتوانیم خانه‌ای پر مهر و صمیمی برای زیست کوییر فراهم آوریم.

 

به‌زودی با کلوپ ژوپی‌آ در کنار شما خواهیم بود.